نحوه مطالعه درس ریاضی کنکور

دسته: پزشکی رو قورت بده! , نحوه مطالعه , نحوه مطالعه دروس کنکور
بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: دوشنبه - ۳۰ آبان ۱۳۹۵
تاریخ بروزرسانی: ۳۰ شهریور ۱۳۹۶

ریاضی را چگونه مطالعه کنیم؟!!

خوب در این مقاله چگونگی مطالعه درس ریاضی را برای کنکور مورد بررسی قرار می دهیم.

توصیه من به تمامی دانش آموزان کنکوری این است که در مرحله ی اول باید کتاب های درسی را کامل مورد مطالعه قرار دهند.

یکی از بارزترین اشتباهاتی که اکثر دانش آموزان مرتکب می شوند این است که گمان می کنند برای زدن درصد بالا در کنکور نیازی به مطالعه کتاب های درسی نیست در صورتی که بارهاا سوالات کنکور دقیقا مشابه سوالات کتاب های درسی بوده است که نمونه بارزش سوالات هندسه کنکور ریاضی ۹۱ بوده است که دقیقا چند سوال هندسه مشابه کتاب درسی بوده است. پس در گام اول باید کتاب درسی را مورد مطالعه قرار دهید.

بعد از مطالعه کتاب درسی و تسلط کامل بر آن به سراغ کتاب های کمک آموزشی بروید. کتاب های خیلی سبز از جمله کتاب های کمک آموزشی می باشد که من به شما برای مطالعه معرفی می کنمنکته ی مهمی که باید همه ی دانش آموزان به آن توجه کنند اینست که هیچ مطلبی را نخوانده باقی نگذارند چون خیلی از دانش آموزان یک سری از مطالب ریاضی را نخوانده باقی می گذارند وکلا بیخیال خواندنش می شوند ولی توصیه من به دانش آموزان اینست که کل کتاب ها را مورد مطالعه قرار دهند حتی قسمت های سخت کتاب را.

و دلیل توصیه ام اینست که همه ساله یک سری از سوالات کنکور ساده می‌باشد و حتی ممکنه از مباحثه سخت کتاب سوالات ساده طراحی شود، سوالاتی که اگر یک نگاه کلی به مباحثش داشتید می توانستید به راحتی به سوال پاسخ دهید. پس در کنکور هیچ مطلبی را نخوانده نگذارید. سعیتون بر این باشه که در سری اول و دوم همه ی مطالب را کامل مورد مطالعه قرار دهید. حال برای دفعات بعدی باید باهوش مطالعه و دوره کنید.

کانال تلگرام حامی

باهوش مطاله کردن یعنی چی؟ چطور می توانیم باهوش دوره کنیم؟

خوب منظور از باهوش دوره کردن اینست که دانش آموز بعد اینکه دو بار مطالبو خوند برای دوره های بعدی باید تشخیص دهد کدام مباحث مهم تر است وکدام مباحث نیاز به مطالعه بیشتری دارد در واقع باید به این توانایی دست پیدا کند که کدام سوال احتمال آمدنش در کنکور بیشتر است؟

خوب برای اینکه به این توانایی دست پیدا کنید در مرحله اول بعد از این که حداقل دوبار مطالب را مرور کردید یه نگاه کلی به سوالات کنکور بندازید ببینید کدام بخش ها مورد توجه طراحان کنکور بوده است،چون همه ساله از یک سری از بخش ها معمولا سوال طراحی می شود و مورد توجه طراحان کنکور است، پس با مطالعه سوالات کنکور به این توانایی دست پیدا می کنید که هنگام مرور کردن روی کدام مباحث وقت بیشتری بگذارید.

خوب در مقاله های بعدی به طور کامل بخش های سوال خیز درس ریاضی را خدمتتون معرفی می کنیم البته این بدین معنی نیست که شما بخش های دیگر را مورد مطالعه قرار ندهید، همانطور که در مطالب بالا گفتم همه مباحث باید مورد مطالعه قرار گیرند و یک سری از مباحث مهم باید در هنگام مرور توجه بیشتری به آن شود.

نحوه مطالعه درس ریاضی کنکور


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۶۷
برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

نحوه اطلاع رسانی
avatar
wpDiscuz