منابع کنکور ریاضی ۹۷

دسته: دانشگاه , دانشگاه سراسری , مشاوره و برنامه مطالعاتی , مشاوره و برنامه مطالعاتی
بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: دوشنبه - ۱ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ بروزرسانی: ۴ خرداد ۱۳۹۶

در این مقاله منابع کنکور ریاضی ۹۷ را معرفی خواهیم کرد بدیهی است که مهم ترین و ابتدایی ترین گام موفقیت در کنکور سراسری انتخاب منابع مناسب و کارا در ابتدای راه است، اگر شما قدم اول را محکم بردارید و منابع را به خوبی انتخاب کنید یقین داشته باشید که در مسیر موفقیت قرار گرفته اید و می توانید با امید بسیار زیادی به سمت هدف گام بردارید.در این مقاله مشاوران حامی ابتدا معیارهای لازم برای انتخاب منابع را معرفی خواهند کرد و در ادامه برای هر یک از دروس امتحانی منابع کنکور ریاضی ۹۷ منابع پیشنهادی خود را اعلام می کند که این منابع در کنکور های سال های پیشین توسط داوطلبان برتر کنکور امتحان شده است و کیفیت آن ها کاملا قابل اطمینان است و می تواند در برنامه ریزی درسی داوطلبان نقش اصلی را ایفا نماید.

معیارهای قابل قبول در انتخاب منابع کنکور ریاضی ۹۷

قبل از آنکه به سراغ خرید منابع کنکوری بروید باید از خود بپرسید که چه انتظاری از منابع خود دارید به طور قطع به یقین برخی ویژگی های موجود در منابع بایستی وجه تمایز آنها نسبت به سایرین باشد. منبع مناسب برای کنکور باید یک درسنامه مناسب داشته باشد تا علاوه بر نکات مطرح شده در کتاب درسی داوطلبان، نکاتی اضافه تر را بیان کند نکاتی که در کنکور بیشتر به چشم خورده است همچنین این درسنامه باید شامل نکات ریز و تخصصی برای تست زنی باشد. در وهله بعدی یک منبع خوب باید حاوی تست های مناسب باشد اما سوال این است که تست مناسب چه مفهومی دارد؟

شاید نظر برخی مشاوران این باشد که برای موفقیت در کنکور نیازی به تست های تالیفی نیست و تنها باید تست های کنکور سال های گذشته را حل نمود اما ما نظر متفاوتی داریم در ابتدا برای شما حالتی را مثال میزنیم، تصور کنید داوطلب فرضی  کنکور ریاضی سال ۹۱ در تمامی دروس تنها سوالات کنکور سال های ۸۵ تا ۹۰ را حل نموده است و با تمامی سبک های کنکوری سالهای گذشته آشناست، حال در سال ۹۱ با توجه به نوآوری های موجود طراح سوالات درس ریاضیات و فیزیک تصمیم می گیرد تا سطح سوالات را اندکی بالاتر از سال های قبل طرح کند و کمی خلاقیت را چاشنی سوالات کند در این حال تکلیف داوطلب فرضی مثال ما چیست؟ آیا می توان خسران در دروس ریاضی و فیزیک که ضرایب ۴ و ۳ را دارند جبران نمود؟

برای جلوگیری از غافل شدن در سر جلسه کنکور توصیه مشاوران ما به شما این است که برای انتخاب منابع حتما منابعی را انتخاب نمایید که حاوی تست های تالیفی باشند و ابتدا سطح تست ها را از ساده به دشوار چیده باشند و پس از آن تست های کنکور را مطرح نماید تا داوطلب با تست های دشوار نیز روبه رو شود تا در صورت مطرح شدن سوالات سخت در جلسه کنکور دچار آشفتگی ذهنی نشود و بتواند ناملایمات ناشی از دشواری سوالات را به سادگی هضم نماید.

یکی از مهم ترین نکات در انتخاب منابع کنکور ریاضی تفاوت قائل شدن بین دروس هندسه ، گسسته و دیفرانسیل است در برخی از موسسات آموزشی برای ریاضیات یک کتاب  به طور جامع معرفی می شود اما توصیه مشاوران حامی این است که برای تسلط بر مباحث کنکور ریاضی لازم است در هر یک از دروس فوق یک منبع به طور جداگانه مطالعه شود زیرا با توجه به ضریب بالای درس ریاضیات هر کدام از دروس هندسه ، گسسته و دیفرانسیل می تواند سرنوشت داوطلب را به طور کلی تغییر دهد به همین دلیل منابع زیر به صورت پیشنهادی به عنوان منابع کنکور ریاضی ۹۷ ارائه می گردد.

منابع کنکور ریاضی ۹۷

دروس عمومی

ادبیات: قرابت معنایی و آرایه های ادبی (نشر الگو)
عربی: فوت و فن عربی (خیلی سبز)
دین وزندگی: دین و زندگی جامع کنکور (خیلی سبز)
زبان انگلیسی: End Reading  (خیلی سبز) و زبان جامع کنکور (مبتکران)

دروس اختصاصی

ریاضیات پایه: برای این درس که شامل ریاضیات ۲ و حسابان می شود منبع پیشنهادی ما کتاب گاج نقره ای است.
حساب دیفرانسیل و انتگرال : انتشارات نشر الگو
جبر و احتمال و ریاضیات گسسته : انتشارت فار
هندسه پایه و هندسه تحلیلی : گاج نقره ای
فیزیک پایه و پیش : انتشارات نشر الگو
شیمی پایه و پیش : انتشارات مبتکران


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۴۲۵
برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

نحوه اطلاع رسانی
avatar
wpDiscuz