معرفی دانشگاه علوم پزشکی تهران

دسته: پزشکی رو قورت بده! , دانشگاه های پزشکی
بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: دوشنبه - ۲۹ آبان ۱۳۹۶
تاریخ بروزرسانی: ۲۹ آبان ۱۳۹۶

هنگامی که صحبت از رشته های پزشکی به میان می آید یکی از پرطرفدارترین گزینه ها در میان داوطلبان رشته های گروه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران است که همه ساله در جذب داوطلبان کارآمد کنکور سراسری در بسیار فعال است و خیل عظیمی از داوطلبان کنکور در فرآیند انتخاب رشته کنکور سراسری این دانشگاه را به عنوان انتخاب اول خود برمی گزینند فلذا آشنایی نسبی با دانشگاه علوم پزشکی تهران از ملزمات ورود به این دانشگاه و تحصیل در رشته های گروه پزشکی است. به همین منظور مشاوران حامی در این مقاله اطلاعاتی را پیرامون این دانشگاه خدمت داوطلبان عزیز ارائه خواهند داد.

تاریخچه دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران بازماندهٔ مدرسهٔ طب مؤسسه  دارالفنون تهران است، و به این لحاظ از کهن‌ترین موسسات علوم پزشکی آکادمیک ایران محسوب می‌شود. مدرسه طب تا سال ۱۳۰۳ شمسی در دارالفنون دایر بود. در سال ۱۳۰۲ رئیس‌الوزرا عمارت مسعودیه را به مبلغ ۳۹ هزار تومان خریداری و برای تأسیس مدرسه علوم عالیه به وزارت معارف هدیه نمود. در سال ۱۳۰۳ پس از تعمیرات الزم وزارت معارف بدان محل منتقل و شعب مدرسه طب و دوا سازی در کی از حیاطهای آن تشکیل شد.

چندی بعد مدرسه طب به عمارتی واقع در خیابان لاله زار نو و سپس به عمارت بیمارستان معتمد ودر اسفند ماه ۱۳۱۶ به محل فعلی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران منتقل و در زیر مجموعه دانشگاه تهران فعالیت خود را از سرگرفت

 

در سال ۱۹۸۶ دانشکده‌های علوم پزشکی ازدانشگاه تهران رسماً بدستور بخشنامه جدید دولت جدای و مستقل گردیدند و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران را تشکیل دادند. اما بر اساس تفاهم نامه بین دو دانشگاه، اعضای هیئت علمی دانشجویان و پژوهشگران دو دانشگاه کماکان متعهد هستند مقالات علمی و پژوهشی خود را در مجلات و کتب و کنفرانس‌های خارجی و بین‌المللی با یک نام به چاپ برسانند.

رشته های مورد پذیرش دانشگاه علوم پزشکی تهران در انتخاب رشته کنکور سراسری

دانشگاه علوم پزشکی تهران از دانشکده های متنوعی تشکیل شده است که هر کدام از آنها سرآمد حیطه تخصصی خود در سطح کشور به شمار می روند و همه ساله در انتخاب رشته کنکور سراسری داوطلبان زیادی را از اقصی نقاط ایران جذب می نماید این رشته ها عبارتند از:

  • دانشکده بهداشت
  • دانشکده داروسازی
  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده دندانپزشکی
  • دانشکده توانبخشی
  • دانشکده پرستاری و مامایی
  • دانشکده پیراپزشکی
  • دانشکده طب سنتی
  • دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی
  • دانشکده علوم تغذیه و رژیم‌شناسی

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۵۱
برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

نحوه اطلاع رسانی
avatar
wpDiscuz