دانشگاه های پیام نور

دسته: پیام نور , دانشگاه
بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: پنجشنبه - ۲۸ مهر ۱۳۹۵
تاریخ بروزرسانی: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵

دانشگاه پیام نور  در مهرماه سال ۱۳۶۷ تأسیس شد.

تعداد زیادی از داوطلبان  ورود به آموزش عالی را پوشش می‌دهند. این دانشگاه براساس روش آموزش از راه دور و نیمه‌حضوری تأسیس شده و  شیوهٔ آموزشی خاصی را دارا می باشند.ودر بسیاری از شهرهای ایران تاسیس شده است.

آموزش نیمه حضوری چیست؟

آموزش نیمه حضوری، نظام آموزشی است که، با استفاده  از فناوری آموزشی، استفاده از کتاب های درسی خود آموز و دانشجو محور در یادگیری، ضرورت حضور دانشجو در کلاس‌های درسی را کاهش می‌دهد. در واقع با استفاده از این نوع آموزش حضور دانشجو در کلاس کم میشود.

ویژگی های بارز دانشگاه های پیام نور

از نظر ساختاری دانشگاه پیام‌نور دارای یک سازمان مرکزی در سراسر کشور می باشد. این دانشگاه رشته های زیادی را ارائه می دهد. شیوه آموزشی این دانشگاه، آموزش باز و از راه دور می باشد که توضیحات لازم در متن بالا داده شد. مقامات این دانشگاه از سال ۱۳۸۶، علاوه بر زبان فارسی، عربی را نیز به عنوان زبان دوم و رسمی در نظام آموزشی این دانشگاه وارد کرده‌اند.


شهریه دانشگاه های پیام نور

شهریه های ثابت دوره های رسمی و فراگیر پیام نور

به طور کلی طبق مصوبه وزارت علوم هرسال  ۱۵ درصد به شهریه دانشگاه های پیام نور افزوده می شود.

شهریه ثابت دوره های رسمی

شهریه رشته های علوم انسانی، علوم پایه، مهندسی کشاورزی و هنر و معماری ۷۲۷۳۷۵  ریال برای نواحی ۱ و ۲ که آنها را تحت عنوان نواحی برخوردار می شناسیم، اعلام شده است وشهریه نواحی کمتر توسعه یافته(نواحی ۳،۴،۵) ۵۸۱۹۰۰  ریال برای دوره های کاردانی و کارشناسی می باشد.مبلغ شهریه ثابت دوره کارشناسی ارشد رسمی این دانشگاه نیز۴۶۹۱۰۲۵ ریال اعلام شده است.

 شهریه ثابت دوره های فراگیر

شهریه این دوره در مقاطع کاردانی و کارشناسی ۸۵۳۲۱۰ ریال اعلام شده است و مبلغ  شهریه ثابت این دوره در دوره کارشناسی ارشد ۵۷۰۷۷۱۳ریال اعلام شده است.

دانشگاه های پیام نور

 

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۲۷
برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

نحوه اطلاع رسانی
avatar
wpDiscuz