ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (بهمن ماه ۹۵)

دسته: جامع علمی کاربردی , دانشگاه
۲ دیدگاه
تاریخ انتشار: پنجشنبه - ۲۶ اسفند ۱۳۹۵
تاریخ بروزرسانی: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶

دانشگاه علمی کاربردی همواره مورد توجه بسیاری از داوطلبان ادامه تحصیل قرار گرفته است دلایل محبوبیت این دانشگاه در بین داوطلبان ورود به دانشگاه را می توان در دو طیف مهم خلاصه نمود: طیف اول را می توان بدون کنکور بودن این دانشگاه دانست زیرا پیش تر و در مقاله ای مجزا رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی را توضیح دادیم و مشاهده نمودید که این رشته ها بسیار گسترده هستند طیف دوم بحث هزینه است زیرا شهریه دانشگاه علمی کاربردی بسیار مناسب بوده و می توان با پرداخت شهریه اندک در رشته های مختلف تحصیل نمود.

درباره زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی و زمان های ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه قبلا مقاله ای را تحت عنوان زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی منتشر نموده ایم حال در واپسین روزهای سال ۹۵ دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی منتشر شده است و زمان ثبت نام برای نیمسال دوم فرا رسیده است بنابراین مشاوران حامی تصمیم گرفته اند تا با انتشار این راهنما فرآیند ثبت نام را برای داوطلبان دانشگاه علمی کاربردی تسهیل نمایند.

زمان و طریقه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۵

در سنوات گذشته ثبت نام نیمسال دوم دانشگاه علمی کاربردی در اوایل بهمن ماه انجام میشد اما در سال ۹۵ بر خلاف انتظار و در کمال تعجب همه دفترچه انتخاب رشته در روزهای پایانی سال منتشر شد و زمان ثبت نام نیز از تاریخ ۲۴ اسفند ماه تا تاریخ ۱۵ فروردین ماه ۹۶ تعیین شده است. طریقه ثبت نام نیز به منوال دوره های گذشته است بدین ترتیب که دفترچه را از طریق سایت سنجش دانلودی می نمایید سپس از هر کدام از زیر گروه های فرهنگ و هنر ، صنعت ، کشاورزی و مدیریت  انتخاب رشته خود را انجام می دهید .بدیهی است که زمان آغاز به تحصیل شما پس از پایان یافتن تعطیلات نوروز ۹۶ و در فروردین ماه خواهد بود نحوه گزینش نیز بر اساس معدل مقطع قبلی متقاضیان صورت می پذیرد.

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

همانطور که در مقالات قبلی به تفصیل توضیح دادیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی صورت می گیرد برای ثبت نام در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بایستی داوطلب یا دیپلم ۳ ساله رشته های نظری و فنی را داشته باشد و یا دیپلم ۴ ساله نظام قدیم را در زمان ثبت نام  ارائه دهد همچنین برای مقطع کارشناسی داشتن مدرک کاردانی الزامی است که این مدرک نیز باید در زمان ثبت نام حاضر و آماده باشد.

علمی کاربردی2

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

همانطور که پیش تر توضیح دادیم دانشگاه علمی کاربردی در رشته های گوناگونی اقدام به پذیرش بدون کنکور دانشجو میکند این طیف رشته ها تا حدی گسترده است که در برخی از رشته های گروه پزشکی نیز بدون کنکور پذیرش دارند برای اطلاع از این رشته ها می توانید مقاله پزشکی بدون کنکور گروه آموزشی حامی را مطالعه کنید.

شهریه دانشگاه علمی کاربردی

شهریه دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی معمولا بین ۳۵۰ تا ۴۵۰ هزار تومان و در مقطع کارشناسی بین ۳۳۰ تا ۵۵۰ هزار تومان است این میزان از شهریه دانشگاه آزاد به مراتب کمتر است و چنانچه معیار شخصی برای ورود به دانشگاه آزاد و علمی کاربردی بحث شهریه باشد مسلما دانشگاه علمی کاربردی مستوجب انتخاب شدن است.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی

– شش قطعه عکس تمام رخ ۴×۳ تهیه شده در سال جاری.
– تصویر شناسنامه و اصل آن جهت مطابقت.
– تصویر کارت ملی و اصل آن جهت مطابقت.
– اصل دیپلم کامل متوسطه و یا گواهی آن برای داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه با مهر و امضای رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل به انضمام یک برگ تصویر آن.
– اصل مدرک دیپلم نظام جدید آموزش متوسطه و یا گواهی پایان دوره سه ساله نظام جدید با مهر و امضای رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل به انضمام یک برگ تصویر آن.
– اصل فرم تأییدیه معدل جهت فارغ‌التحصیلانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است.
– گواهی اشتغال به کار با امضا و مهر بالاترین مقام مسؤل، آخرین فیش حقوقی و آخرین حکم کارگزینی یا قرارداد معتبر انجام کار (برای پذیرفته‌شدگان شاغل)
– مدرکی که وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد را با توجه به بند ۳-۲ مقررات وظیفه عمومی مندرج در صفحه ۴ دفترچه راهنمای پذیرش مشخص نماید.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۶۲
برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه ثبت شده در "ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (بهمن ماه ۹۵)"

نحوه اطلاع رسانی
avatar
مرتب کردن بر اساس:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشترین رأی
مهدی محمدی
کاربر مهمان
مهدی محمدی

باسلام.باتوجه به اینکه ثبت نام امسال کارشناسی علمی کاربردی تا پنج شنبه شانزده شهریور بوده به نظرتون نتایجش چندروز دیگه مشخص میشه؟؟

رشته امتحانی
هنر
نمره تراز
500
سهمیه
منطقه 1
رتبه در سهمیه
1
رتبه کشوری
1
wpDiscuz