تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶

دسته: پزشکی رو قورت بده! , دانشگاه آزاد , دانشگاه های پزشکی , ضوابط انتخاب رشته دانشگاه آزاد , مشاوره انتخاب رشته , مشاوره دانشگاه آزاد , مهم ترین ها , ویژه ها
۸ دیدگاه
تاریخ انتشار: جمعه - ۱۴ مهر ۱۳۹۶
تاریخ بروزرسانی: ۱۸ مهر ۱۳۹۶
تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶
۵ (۱۰۰%) ۳ رایs

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد همواره به عنوان شانس آخر برای ورود به دانشگاه برای داوطلبان مطرح بوده است و از این حیث اهمیت بسیار بالایی دارد ، فرآیند تکمیل ظرفیت معمولا دبار در سال صورت می گیرد مرحله اول در مهرماه بوده و مرحله دوم آن در بهمن ماه است تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶ نیز به احتمال فراوان در دو تاریخ فوق الذکر خواهد بود ، که در حال حاضر تکمیل ظرفیت مهرماه مسجل شده است ، شرکت در فرآیند تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرایط مهمی دارد که داوطلبان بایستی برای انتخاب رشته آن ها را احراز نمایند که این شرایط در مقاله حاضر بررسی خواهد شد.

چه کسانی می توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶ شرکت نمایند؟

شاید اولین سوالی که با شنیدن نام تکمیل ظرفیت در ذهن داوطلبان شکل بگیرد تیتر بالا باشد باوری که به اشتباه در میان داوطلبان کنکور رواج دارد این است که تکمیل ظرفیت تنها برای کسانی است که در کنکور سراسری و یا دانشگاه آزاد پذیرفته نشده اند در حالی که چنین چیزی صحت ندارد و همه کسانی که به صورت فیزیکی در جلسه کنکور سراسری ۹۶ حضور داشته اند می توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶ شرکت نمایند.

چه رشته ها و چه دانشگاه هایی در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶ حضور دارند؟

مهم ترین وجه تمایز تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و تکمیل ظرفیت دانشگاه دولتی وجود رشته های پرطرفدار در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و سراسری است کما اینکه در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد رشته های پرطرفدار پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، پرستاری ، هوشبری ، علوم آزمایشگاهی و…. نیز حضور دارند اما نکته ای که حائز اهمیت است این است که همه دانشگاه های آزاد در تکمیل ظرفیت فعال نیستند و لزومی ندارد که تمام دانشگاه های فعال در مرحله اصلی انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۶ در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶ نیز حضور داشته باشند.

شرایط لغو قبولی

اگر داوطلب در شهریور ماه در یک کدرشته محل از دانشگاه آزاد پذیرفته باشد و بخواهد در تکمیل ظرفیت مجددا شرکت کند باید به این نکته توجه کند در صورت قبولی داوطلب در تکمیل بهمن ماه قبولی شهریور ماه وی در دانشگاه آزاد لغو خواهد شد اما چنانچه داوطلبی در شهریور ماه در یکی از کدرشته محل های مربوط به دانشگاهسراسری (اعم از روزانه،شبانه،پیام نور،پردیس خودگردان و غیرانتفاعی) قبول شده باشد در صورت قبولی فعلی داوطلب در تکمیل ظرفیت بهمن ماه دانشگاه آزاد قبولیکنکور سراسری به قوت خود باقی خواهد ماند.

نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶

هر داوطلب در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مجاز است ۲۰ کد رشته محل را از گروه آزمایشی خود انتخاب نماید،این تعداد محدود انتخاب ها فرآیند انتخاب رشته را در مرحله تکمیل ظرفیت بسیار حساس می کند و بایستی دقت فراوانی برای تکمیل ۲۰ کد رشته محل فوق به کار گرفت.

بنابراین فرآیند انتخاب رشته تکمیل ظرفیت بایستی در وهله اول بر اساس علاقه داوطلب بوده و در مرحله بعدی موارد مهمی نظیر شانس قبولی،مسافت،شهریه و… را نیز در بربگیرد که در میان عوامل فوق شانس قبولی داوطلب از باقی موارد مهم تر و حیاتی تر بوده به همین منظور گروه آموزشی حامی تراز های قبولی تکمیل ظرفیت در رشته های پرطرفدار را پیش بینی نموده است که به مرور و طی روزهای آتی در سایت حامی قرار خواهد گرفت.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۴۴۶
برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

8 دیدگاه ثبت شده در "تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶"

نحوه اطلاع رسانی
avatar
مرتب کردن بر اساس:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشترین رأی
پدرام
کاربر مهمان
پدرام

سلام ببخشید که سوالم رو اینجا میپرسم
من ورودی ۹۶ ام میخوام انصراف بدم و ۹۷ کنکور بدم .اگر من ۹۷ برم دانشگاه پیام نور و ۲ترم مرخصی بگیرم یا حالا نرم . میتونم تو کنکور ۹۸ بدون مشکل نظام وظیفه و… شرکت کنم و روزانه قبول بشم؟ اگر نمیتونم راه حلی هست که بتونم ۹۸ روزانه قبول بشم؟
بازم ببخشید .ممنون

پدرام
کاربر مهمان
پدرام

سلامببخشید که سوالم رو اینجا میپرسم
من ورودی ۹۶ ام میخوام انصراف بدم و ۹۷ کنکور بدم .اگر من ۹۷ برم دانشگاه پیام نور و ۲ترم مرخصی بگیرم یا حالا نرم . میتونم تو کنکور ۹۸ بدون مشکل نظام وظیفه و… شرکت کنم و روزانه قبول بشم؟ اگه نه چه راه حلی دارم که تو ۹۸ بتونم کنکور بدم روزانه قبول بشم؟ خیلی ممنون

نازنین
کاربر مهمان
نازنین

سلام.من مامایی روزانه قبول شدم ولی دانشگاه ثبت نام نکردم
میخوام تکمیل ظرفیت روزانه و آزاد شرکت کنم
اگه قبول بشم مشکلی نداره که مامایی نرفتم؟
با تراز ۷۳۰۰ وسهمیه ۵درصد میتونم آزاد یا پردیس از بین ۳ رشته اصلی پزشکی و دندان یا دارو سازی قبول بشم؟

رشته امتحانی
علوم تجربی
نمره تراز
7300
سهمیه
5 درصدی
رتبه در سهمیه
7890
رتبه کشوری
64699
سارا ر
کاربر مهمان
سارا ر

سلام
۱)زمان تکمیل ظرفیت ۹۶ کی هست؟
۲) در صورت قبولی ورودی بهمن آیا دانشگاه آزاد شهریه ترمی ک برای مهر پرداخت کردیم رو برمی گردونه ؟یا باید این ترمو همین دانشگاه بگذرونیم؟

wpDiscuz