برنامه ریزی کنکور۹۶ انسانی

دسته: آموزشی , دانشگاه سراسری , مشاوره دانشگاه آزاد , مشاوره و برنامه مطالعاتی , مشاوره و برنامه مطالعاتی
یک دیدگاه
تاریخ انتشار: پنجشنبه - ۲۱ بهمن ۱۳۹۵
تاریخ بروزرسانی: ۸ اسفند ۱۳۹۵

 در این مقاله می خواهیم نحوه برنامه ریزی صحیح برای کنکور ۹۶ انسانی را مورد مطالعه قرار دهیم.

رشته علوم انسانی شامل ۵ زیر گروه می باشد که در مقاله های قبلی همه ی زیر گروه ها به همراه درس ها و ضرایب آن ها و همچنین رشته های هر زیر گروه به طور کامل خدمت شما ارائه شده است.از آن جایی که اکثر دانش آموزان رشته ی علوم انسانی به دروس  زیر گروه یک علاقه مندی بیشتری دارند در این مقاله بیشتر تمرکزمان بر روی زیر گروه ۱ می باشد.

مواد امتحان اختصاصی و ضرایب آنها(زیر گروه یک)

ریاضی (ضریب ۲)، اقتصاد (ضریب ۱)، زبان و ادبیات فارسی (ضریب ۴)، زبان عربی (ضریب ۴)، تاریخ و جغرافیا (ضریب ۱)، علوم اجتماعی (ضریب ۱)، فلسفه و منطق (ضریب ۳)، روانشناسی (ضریب ۱) .
همانطور که مشاهده می کنید بیشترین ضریب مربوط به دروس ادبیات فارسی و زبان عربی می باشد،حال آیا باید نسبت به بقیه دروس توجه کمتری کنیم؟؟؟
یکی از متداول ترین اشتباهات دانش آموزان رشته ی انسانی این است که نسبت به درس ریاضی کم توجه هستند در صورتی که اگر وااقعا وقت مناسبی برای این درس بگذارند مطمئنا می تواند تراز بالایی را کسب کنند چرا که اکثر دانش آموزان نسبت به این درس کم توجه می باشند و در کنکور معمولا کلا بیخیال ریاضی می شوند بنابراین شما می توانید از این فرصت استثنایی برای افزایش تراز خود استفاده کنید.
از طرفی باید یک برنامه ریزی صحیح برای دروس عربی و ادبیات به دلیل بابا بودن ضریبشان داشته باشید چرا که این دو درس به دلیل داشتن ضرایب بالا اکثر دانش آموزان وقت زیادی صرف آن می کنند و اگر شما در مطالعه آن ها کوتاهی کنید از قافله رقابت با سایر دانش آموزان عقب می مانید.
یکی از مشکلات متداول دانش آموزان این رشته فراموشی مطالب خوانده شده می باشد پس نیاز به مرور دائم دارند بنابراین به دانش آموزان انسانی توصیه اکید می کنم حتما از همه ی درس ها نکته برداری کنند و خلاصه های هر درس را تمیز و مرتب نگه داری کنند تا در دوره ی جمع بندی بتوانند نهایت استفاده را از خلاصه برداری های خود ببرند.
خیلی از دانش آموزان با وجود مطالعه زیاد نمی توانند به دلیل رعایت نکردن یک سری از قوانین در آزمون ها نمی توانند نتیجه مطلوبی را کسب کنند.توصیه اکید میکنم حتما مقاله های مربوط به برنامه ریزی کنکور۹۶تجربی و برنامه ریزی کنکور۹۶ریاضی مطالعه کنید.

برنامه ریزی کنکور96

 

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۳۰۵
برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه ثبت شده در "برنامه ریزی کنکور۹۶ انسانی"

نحوه اطلاع رسانی
avatar
مرتب کردن بر اساس:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشترین رأی
محمدامین
کاربر مهمان
محمدامین

عالی

wpDiscuz