برنامه ریزی کنکور تجربی ۹۷

دسته: پزشکی رو قورت بده! , مشاوره و برنامه مطالعاتی , مهم ترین ها , نحوه مطالعه , نحوه مطالعه دروس کنکور , ویژه ها
بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: دوشنبه - ۶ آذر ۱۳۹۶
تاریخ بروزرسانی: ۶ آذر ۱۳۹۶

در سال های اخیر رقابت در کنکور تجربی سخت تر و مشکل تر از گروه های آزمایشی دیگر بوده است بنا براین برنامه ریزی برای این رشته نیز حساس تر و پراهمیت تر از سایر رشته هاست زیرا ممکن است با غفلت در امر مهم برنامه ریزی کنکور تجربی ۹۷، داوطلب از سیل عظیم رقبا جا بماند به همین دلیل بایستی بسیار هوشمندانه عمل نمود و از زمان حداکثر استفاده را نمود.

به همین دلیل گروه آموزشی حامی  مقاله حاضر رابه منظور برنامه ریزی کنکور تجربی ۹۷ فراهم کرده است که مطالعه و عمل به مباحث مطرح شده در این مقاله کمک بسیار شایانی به داوطلبان قبولی در رشته های پرطرفدار این گروه نظیر رشته هایپزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و مجموعه پیراپزشکی خواهد نمود.

نکات کلی برنامه ریزی کنکور تجربی ۹۷

مشخص کردن اهمیت مباحث

مشخص کردن اهمیت مباحث را می توان مهم ترین عامل در برنامه ریزی کنکور تجربی برای داوطلبان کنکور دانست زیرا شرایط کنکور تجربی به نحوی نیست  که بتوان در تمامی مباحث کنکوری زملن یکسانی برای مطالعه را تخصیص دهید  و بایستی دسته بندی منظمی را از مباحث مهم و نکته خیز کنکوری داشته باشیم تا بتوانیم در طول مدت افق برنامه ریزی کنکور تجربی بهترین نتایج ممکن را بگیریم برای مشخص کردن این مباحث در رشته تجربی و نحوه مطالعه آنها اجازه بدهید بین دروس عمومی و اختصاصی تفاوتی قائل شویم و برای هر کدام نحوه مطالعه را تشریح نماییم.

قبل از تشریح بحث لازم است ذکر کنیم که آزمون های آزمایشی شما در طول سال یکی از مهم ترین عوامل در برنامه ریزی کنکور تجربی می باشند شما می باشد زیرا در آزمون های آزمایشی تقریبا  مشخص است که شما در چه مباحثی ضعف دارید و برای حل چه تست هایی با چالش مواجه می شوید اما باید خاطرتان باشد که آزمون بدون ارزیابی نقش بسیار مهمی را در تخریب برنامه ریزی کنکور تجربی بازی می کند.

داوطلب باید قبل از هر آزمون به نحوی خود را برای جلسه آزمون آزمایشی آماده کند که گویا قرار است در جلسه کنکور سراسری شرکت کند اما از نتیجه آزمون آزمایشی باید به عنوان یک تجربه برای آینده بهره جست خواه در آزمون موفق عمل کرده باشید و خواه ناموفق.

دروس عمومی

ادبیات فارسی: در این درس تمامی تست های قرابت معنایی آزمون های آزمایشی و همچنین کنکور های سال های گذشته را به دقت مطالعه نمایید، مرور لغات انتهای کتب درسی و نیز تاریخ ادبیات از جمله مواردی هستند که می توانند در سفر نیز مطالعه شوند زیرا به طور تمام و کمال حفظی بوده و نیاز چندانی به تمرکز ندارند.

عربی : برای درس عربی توصیه بر مرور آزمون های آزمایشی است زیرا این آزمون ها به طور کامل مباحث را پوشش می دهند اما مرور لغات انتهای کتاب نیز می تواند نکته ای هوشمندانه باشد که تاثیر شگرفی در تثبیت لغات در ذهن خواهد گذاشت. توصیه مشاوران حامی به شما این است که حتما مروری بر نکات دستوری و قواعد عربی ۲ و عربی ۳ داشته باشید تا نکته ای از قلم نیفتد.

دین و زندگی : برای این درس مرور آزمون های آزمایشی و تورق سریع درسنامه های کتاب های تست توصیه می شود.

زبان انگلیسی : برا یاین درس مرور لغات در دستور کار قرار می گیرد، همچنین داوطلبانی که در Reading  ضعیف هستند بایستی به تعطیلات نوروز به چشم یک دوره فوق طلایی نگریسته و تا می توانند در این مبحث تست بزنند.

تذکر: گروه آموزشی حامی پیش تر برای هر یک از دروس کنکوری مقاله ای را تهیه دیده است و نحوه مطالعه دروس مختلف تشریح شده است که در صورت نیاز به مطالعه مقالات فوق می توانید بر روی نام هر درس کلیک کنید.

ادبیات فارسی
عربی
دین و زندگی
زبان انگلیسی

دروس تخصصی

برای دروس تخصصی مسیر شما تقریبا واضح و مشخص است اگر به خاطر داشته باشید در مقالات پیشین تاکید بسیار زیادی بر روی خلاصه نویسی نکات در دروس تخصصی داشتیم پس گام اول شما برای مرور بایستی مطالعه خلاصه هایتان باشد، در قدم بعدی نیز بایستی تست های آزمون های آزمایشی را مرور کنید و همچنین توجه ویژه ای به مباحث نکته خیز و پرتکرار در کنکور سال های گذشته داشته باشید.

اگر در مبحثی احساس ضعف می کنید قبل از آغاز پروسه بالا بایستی زمانی را برای مطالعه درسنامه در آن مبحث در نظر بگیرید به طور خلاصه مباحث زیر پرتکرار ترین مباحث در کنکور های سراسری هستند و معقولانه است که در ایام عید زمان بیشتری را برای آنها در نظر بگیرید.

ریاضیات

دنباله حسابی و هندسی
احتمال
معادله لگاریتمی
تابع
مثلثات ( به ویژه معادله مثلثاتی)
حد و مشتق
انتگرال معین و نامعین
معادلات مجانب
کاربرد مشتق
معادلات هندسه تحلیلی (معدلات هذلولوی ، دایره و سایر مقاطع مخروطی)

فیزیک

حرکت شناسی
دینامیک
الکتریسیته
نور و بازتاب نور
مباحث فیزیک جدید (طول موج ، آزمایش یانگ،فیزیک هسته ای و..)

شیمی

ساختار لوویس
آنتالپی
تعادل و سرعت واکنش ها
آرایش الکترونی و تسلط بر جدول تناوبی
استوکیومتری

 

زیست شناسی

زیست شناسی پیش دانشگاهی

فتوسنتز
تنفس سلولی
ویروس ها
باکتری ها
آغازیان
قارچ ها

زیست شناسی سوم دبیرستان

غده های درون ریز
تولید مثل در گیاهان دانه دار
تولید مثل در گیاهان بدون دانه
دستگاه تولید مثل زن
تقسیم میتوز و میوز

زیست شناسی دوم دبیرستان

ساختار غشا
بافت های گیاهی
اندام های انسان
شش پرندگان
مجاری تنفسی
الکتروکاردیوگرام
مقایسه گردش خون ماهی و …
مقایسه تغذیه ملخ ، ..
گلبول های سفید

نقش منابع و ضرایب دروس در برنامه ریزی کنکور تجربی ۹۷

قبل از آنکه به سراغ معرفی منابع کنکور تجربی ۹۷ برویم لازم است از ضرایب دروس موثر در کنکور تجربی مطلع شویم برای آگاهی از ضرایب دروس می توانید روی لینک زیر کلیک کنید

آنچه در این فایل قرار داده شده ضرایب دروس زیر گروه یک که شامل رشته های پزشکی و پیرا پزشکی به جز داروسازی می باشد.

ویژگی زیرگروه ۱ کنکور تجربی صفر بودن ضریب درس زمین شناسی است. داروسازی در زیرگروه ۲ کنکور تجربی قرار دارد که کسانی که علاقه مند به داروسازی هستند باید برای درس زمین شناسی هم برنامه ریزی کنند زیرا زمین شناسی در  زیرگروه ۲ ضریب ۳ دارد.

 برنامه ریزی کنکور تجربی 97 میان متن

انتخاب منابع مطالعاتی ، مهم ترین گام برنامه ریزی کنکور تجربی ۹۷

قبل از آنکه به سراغ خرید منابع کنکوری بروید باید از خود بپرسید که چه انتظاری از منابع خود دارید به طور قطع به یقین برخی ویژگی های موجود در منابع بایستی وجه تمایز آنها نسبت به سایرین باشد.

منبع مناسب برای کنکور باید یک درسنامه مناسب داشته باشد تا علاوه بر نکات مطرح شده در کتاب درسی داوطلبان، نکاتی اضافه تر را بیان کند نکاتی که در کنکور بیشتر به چشم خورده است همچنین این درسنامه باید شامل نکات ریز و تخصصی برای تست زنی باشد. در وهله بعدی یک منبع خوب باید حاوی تست های مناسب باشد اما سوال این است که تست مناسب چه مفهومی دارد؟

شاید نظر برخی مشاوران این باشد که برای موفقیت در کنکور نیازی به تست های تالیفی نیست و تنها باید تست های کنکور سال های گذشته را حل نمود اما ما نظر متفاوتی داریم در ابتدا برای شما حالتی را مثال میزنیم، تصور کنید داوطلب فرضی  کنکور تجربی سال ۹۱ در تمامی دروس تنها سوالات کنکور سال های ۸۵ تا ۹۰ را حل نموده است و با تمامی سبک های کنکوری سالهای گذشته آشناست، حال در سال ۹۱ با توجه به نوآوری های موجود طراح سوالات درس زیست شناسی و شیمی تصمیم می گیرد تا سطح سوالات را اندکی بالاتر از سال های قبل طرح کند و کمی خلاقیت را چاشنی سوالات کند در این حال تکلیف داوطلب فرضی مثال ما چیست؟ آیا می توان خسران در دروس زیست و شیمی که ضرایب ۴ و ۳ را دارند جبران نمود؟

برای جلوگیری از غافل شدن در سر جلسه کنکور توصیه مشاوران ما به شما این است که برای انتخاب منابع حتما منابعی را انتخاب نمایید که حاوی تست های تالیفی باشند و ابتدا سطح تست ها را از ساده به دشوار چیده باشند و پس از آن تست های کنکور را مطرح نماید تا داوطلب با تست های دشوار نیز روبه رو شود تا در صورت مطرح شدن سوالات سخت در جلسه کنکور دچار آشفتگی ذهنی نشود و بتواند ناملایمات ناشی از دشواری سوالات را به سادگی هضم نماید.

برای آشنایی با منابع پیشنهادی گروه آموزشی حامی برای برنامه ریزی کنکور تجربی ۹۷ می توانید مقاله منابع کنکور تجربی ۹۷ را مطالعه نمایید.

آزمون در منزل

کنکور بازی لحظه هاست! درباره آزمون در منزل و ارزیابی از خود بارها و بارها صحبت کرده ایم در ایام مطالعه خود نیز نباید از این موضوع غافل شوید مناسب است که پنجشنبه هر هفته منتهی به آزمون آزمایشی موسسه خود در منزل و یا کتابخانه آزمونی را برگزار کنید که منابعش با آزمون جمعه ای که پیش رو دارید یکسان باشد بهترین منبع برای این مهم آزمون های آزمایشی سال های قبل موسسات است که توسط آنها به فروش می رسد.

با عضویت در کانال تلگرام برنامه ریزی کنکور  از روش های ناب مطالعه برای کنکور آگاه شوید.

کانال برنامه ریزی کنکور سراسری


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۹۰۳
برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

نحوه اطلاع رسانی
avatar
wpDiscuz