برنامه ریزی کنکور انسانی ۹۷

دسته: دانشگاه , دانشگاه سراسری , مشاوره و برنامه مطالعاتی , مشاوره و برنامه مطالعاتی
بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: چهارشنبه - ۸ آذر ۱۳۹۶
تاریخ بروزرسانی: ۱۵ آذر ۱۳۹۶

در سال های اخیر خیل عظیمی از داوطلبان کنکور به سمت رشته های تجربی و ریاضی گسیل می شوند ، این موضوع ممکن است تا برخی از موسسات برنامه ریزی کنکور انسانی را به حاشیه ببرند و علاقمندان این رشته را که می توانند نقش های مهمی در جامعه ایفا کنند را از کسب یک برنامه مناسب بازدارند اما مشاوران حامی بدون توجه به این موارد مقاله برنامه ریزی کنکور انسانی ۹۷ را برای داوطلبان عزیز گروه علوم انسانی به رشته تحریر درآورده اند.

نکات کلی در برنامه ریزی کنکور انسانی

برنامه ریزی کنکور انسانی ۹۷ از یک قاعده و اسلوب مشخص پیروی می کند که در صورت رعایت این قاعده مطالعه لذت بخشی را در طول افق برنامه ریزی خود خواهید داشت برای آگاهی از برخی نکات کلی می توانید مقاله برنامه ریزی کنکور انسانی را که پیش تر در وبسایت گروه آموزشی حامی منتشر شده است مطالعه نمایید . بنا براین بهتر است که در مقاله حاضر به طور تخصصی به ذکر نکاتی تخصصی و تحلیل آن ها بپردازیم.

تفکیک دروس

یکی از موارد مهمی که باید در برنامه ریزی کنکور انسانی رعایت کنید تفکیک دروس و اهمیت آنهاست زیرا فرصت آنچنان که باید و شاید فراخ نیست تا بتوانید تمامی دروس را با جزییات مطالعه نمایید بنابراین مطالعه بایستی به یک کران خاصی از دروس محدود شود البته اگر خاطرتان باشد در مقالات پیشین توصیه بیشماری پیرامون خلاصه نویسی داشتیم این خلاصه نویسی ها درطول ماه های  مطالعه بسیار به کارتان خواهد آمد به ویژه اگر در طول سال تحصیلی سفرهای بین شهری زیادی داشته باشید مرور این خلاصه ها در بین مسافت های درون شهری بین مدرسه و منزل  اقدامی هوشمندانه توسط داوطلب خواهد بود که تاثیر بسزایی در تثبیت مطالب در ذهن خواهد گذاشت.

اهمیت دروس

مسلما بر هیچکس پوشیده نیست که اهمیت دروس ادبیات فارسی و عربی برای داوطلبان انسانی بیش از باقی دروس است بنابراین حتما بایستی این دو درس دربرنامه ریزی کنکور انسانی در کانون توجه قرار بگیرد زیرا درصد بالا در این دروس تاثیر شگرفی در کسب رتبه برتر توسط داوطلب دارد.

زبان و ادبیات فارسی : حتما تمامی ابیات قرابت معنایی کتاب کمک درسی خود (ترجیحا انتشارات نشر الگو)  را به دقت بخوانید و تحلیل کنید، مرور لغات و اعلام انتهای کتاب نیز جز آن دسته از مواردی است که باید روزانه تقسیم بندی کنید و بخوانید، برای زبان فارسی نیز تا می توانید تست بزنید و از مطالعه خشک و بی روح قواعد خودداری کنید با تست زنی در این درس درسال تحصیلی  می توانید طراوت مطالعه خود را حفظ کنید به علاوه آنکه با توجه به ضریب بالای این درس در کنکور گام بلندی سوی موفقیت برخواهید داشت.

عربی: اگر داوطلبی هستید که در طول سال های گذشته تحصیلی درس عربی را در سطح متوسط مطالعه کرده اید تنها کاری که باید در سال منتهی به کنکور انسانی انجام دهید مطالعه خلاصه هایتان و تست زنی در مباحث مختلف است چنانچه شرایط شما به گونه ای بوده است که نتوانستید به میزان کافی برای درس عربی وقت بگذارید و مطالعه انجام دهید حتما در ایام منتهی به کنکور با دقت و صرف وقت کافی درسنامه ها را بخوانید تا به این ترتیب برای تست زنی آماده شوید.

سایر دروس: تکلیف سایر دروس کنکوری رشته انسانی تقریبا واضح و مشخص است مرور سریع و نگاه گذرا به درسنامه سپس تست زنی نکته ای که باید پیرامون این دروس مطرح کنیم مرور تست های نشان دار است اگر خاطرتان باشد به وفور راجع به تست های نشان دار صحبت کردیم  مرور تست هایی که در طول سال شما را به چالش کشیده است در طول سال تحصیلی  به عنوان روشی خوب و موثر برای کاهش اشتباهات و رفع نقاط ضعف شما به حساب می آید.

آزمون

حتما در طول افق برنامه ریزی خود آزمون دادن را بگنجانید و پس از یک هفته مطالعه به کتابخانه یا مدارس بروید و از خودتان آزمون بگیرید بهترین منبع برای این آزمون ها، آزمون های آزمایشی سال های قبل موسسات خبره است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۳۵۲
برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

نحوه اطلاع رسانی
avatar
wpDiscuz