برنامه ریزی نوروز (کنکور انسانی)

دسته: دانشگاه سراسری , مشاوره و برنامه مطالعاتی
۲ دیدگاه
تاریخ انتشار: یکشنبه - ۲۲ اسفند ۱۳۹۵
تاریخ بروزرسانی: ۹ فروردین ۱۳۹۶

برنامه ریزی نوروز

داوطلبان کنکور انسانی در بسیاری از موارد مورد بی مهری موسسات و گروه های آموزشی مختلف قرار می گیرند و کمتر دیده می شود که برنامه ای  مختص این دسته از عزیزان پایه ریزی شود، علت این امر شاید هجوم بی حد و مرز داوطلبان کنکور به سمت رشته های ریاضی فیزیک و تجربی باشد به ویژه رشته تجربی که با رواج پدیده جنون پزشکی داوطلبان زیادی را به جلسه کنکور می کشاند. اما گروه آموزشی حامی به فکر  داوطلبان کنکور انسانی نیز بوده است و پیش تر مقاله برنامه ریزی کنکور انسانی را نگاشته است و در این مقاله قصد دارد دغدغه این عزیزان در ایام نوروز ۹۶ را به چالش بکشد، مطالعه در ایام نوروز از یک قاعده و اسلوب مشخص پیروی می کند که در صورت رعایت این قاعده مطالعه لذت بخشی را در روزهای آغازین سال خواهید داشت برای آگاهی از قواعد و موارد کلی برای مطالعه در ایام نوروز می توانید مقاله ای را که قبلا تهیه دیده ایم که در آن قواعد و موارد کلی و جامع را پیرامون مطالعه در ایام نوروز شرح داده ایم که برای مطالعه آن می توانید بر روی “برنامه ریزی درسی کنکور برای نوروز ۹۶ (ویژه تمامی رشته ها)” کلیک کنید. بنا براین بهتر است که در مقاله حاضر به طور تخصصی به ذکر نکاتی مختص کنکور انسانی بپردازیم.

تفکیک دروس

یکی از موارد مهمی که باید در زمان مطالعه نوروزی رعایت کنید تفکیک دروس و اهمیت آنهاست زیرا فرصت آنچنان که باید و شاید فراخ نیست تا بتوانید تمامی دروس را با جزییات مطالعه نمایید بنابراین مطالعه بایستی به یک کران خاصی از دروس محدود شود البته اگر خاطرتان باشد در مقالات پیشین توصیه بیشماری پیرامون خلاصه نویسی داشتیم این خلاصه نویسی ها در ایام نوروز بسیار به کارتان خواهد آمد به ویژه اگر در این ایام قصد سفر داشته باشید مرور این خلاصه ها در بین مسافت های بین شهری اقدامی هوشمندانه توسط داوطلب خواهد بود که تاثیر بسزایی در تثبیت مطالب در ذهن خواهد گذاشت.

اهمیت دروس

مسلما بر هیچکس پوشیده نیست که اهمیت دروس ادبیات فارسی و عربی برای داوطلبان انسانی بیش از باقی دروس است بنابراین حتما بایستی این دو درس در ایام نوروز در کانون توجه قرار بگیرد زیرا درصد بالا در این دروس تاثیر شگرفی در کسب رتبه برتر توسط داوطلب دارد.

زبان و ادبیات فارسی : حتما تمامی ابیات قرابت معنایی کتاب کمک درسی خود (ترجیحا انتشارات نشر الگو)  را به دقت بخوانید و تحلیل کنید، مرور لغات و اعلام انتهای کتاب نیز جز آن دسته از مواردی است که باید روزانه تقسیم بندی کنید و بخوانید، برای زبان فارسی نیز تا می توانید تست بزنید و از مطالعه خشک و بی روح قواعد خودداری کنید با تست زنی در این درس در ایام نوروز می توانید طراوت مطالعه خود را حفظ کنید به علاوه آنکه با توجه به ضریب بالای این درس در کنکور گام بلندی سوی موفقیت برخواهید داشت.

عربی: اگر داوطلبی هستید که در طول سال تحصیلی (از تابستان تا آخر اسفند) درس عربی را در سطح متوسط مطالعه کرده اید تنها کاری که باید در عید انجام دهید مطالعه خلاصه هایتان و تست زنی در مباحث مختلف است چنانچه شرایط شما به گونه ای بوده است که نتوانستید به میزان کافی برای درس عربی وقت بگذارید و مطالعه انجام دهید حتما در ایام عید با دقت و صرف وقت کافی درسنامه ها را بخوانید تا به این ترتیب برای تست زنی آماده شوید.

سایر دروس: تکلیف سایر دروس کنکوری رشته انسانی تقریبا واضح و مشخص است مرور سریع و نگاه گذرا به درسنامه سپس تست زنی نکته ای که باید پیرامون این دروس مطرح کنیم مرور تست های نشان دار است اگر خاطرتان باشد به وفور راجع به تست های نشان دار صحبت کردیم  مرور تست هایی که در طول سال شما را به چالش کشیده است در طول ایام نوروز به عنوان روشی خوب و موثر برای کاهش اشتباهات و رفع نقاط ضعف شما به حساب می آید.

آزمون

حتما در طول برنامه نوروزی خود آزمون دادن را بگنجانید و پس از یک هفته مطالعه به کتابخانه یا اردوهای نوروزی بروید و از خودتان آزمون بگیرید بهترین منبع برای این آزمون ها، آزمون های آزمایشی سال های قبل موسسات خبره است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۷۲
برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه ثبت شده در "برنامه ریزی نوروز (کنکور انسانی)"

نحوه اطلاع رسانی
avatar
مرتب کردن بر اساس:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشترین رأی
جبرئیل بهشتی
کاربر مهمان
جبرئیل بهشتی

مطلب شما راخواندم بسیار جالب است ولی نه برای من که باحدود۳۰سال دوری از کتاب ودرس اشتیاق به ادامه درس وورود به دانشگاه دارم.

wpDiscuz