برنامه ریزی درسی نوروز ۹۶ (رشته تجربی)

دسته: پزشکی رو قورت بده! , مشاوره کنکور سراسری , مشاوره و برنامه مطالعاتی , مشاوره و برنامه مطالعاتی , مهم ترین ها , نحوه مطالعه , نکته های آموزشی
بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: یکشنبه - ۸ اسفند ۱۳۹۵
تاریخ بروزرسانی: ۳۰ شهریور ۱۳۹۶

برنامه ریزی درسی نوروز ۹۶ کنکور تجربی

کلیات برنامه ریزی درسی در ایام نوروز را در مقاله پایه بررسی کردیم (برای مطالعه این مقاله می توانید اینجا را کلیک کنید) و در این مقاله به نکات جزئی و تخصصی رشته تجربی خواهیم پرداخت بدیهی است که در سال های اخیر رقابت در کنکور تجربی سخت تر و مشکل تر از گروه های آزمایشی دیگر بوده است بنا براین برنامه ریزی برای این رشته نیز حساس تر و پراهمیت تر از سایر رشته هاست زیرا ممکن است با غفلت در ایام نوروز، داوطلب از سیل عظیم رقبا جا بماند به همین دلیل بایستی بسیار هوشمندانه عمل نمود و از زمان حداکثر استفاده را نمود به همین دلیل گروه آموزشی حامی  مقاله حاضر را برای داوطلبان رشته تجربی فراهم کرده است که مطالعه و عمل به مباحث مطرح شده در این مقاله کمک بسیار شایانی به داوطلبان قبولی در رشته های پرطرفدار این گروه نظیر رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و مجموعه پیراپزشکی خواهد نمود.

مشخص کردن نقاط ضعف و قوت

 در این مقاله به برنامه ریزی درسی کنکور تجربی در ایام نوروز خواهیم پرداخت ،در ایام نوروز فرصت بسیار مناسبی برای جبران ضعف ها وجود دارد مسلما در طول مسیر  مطالعه از مهرماه تا به حال با مسائل و مباحثی مواجه شده اید  که در آن ها ضعف داشته اید اگر ضعف شما در مباحث مفهومی و درسنامه است بهتر است یکبار از ابتدا  متن کتاب درسی و درسنامه کتاب های تست خود را مرور کنید به گونه ای که گویا تا به حال آن ها را نخوانده اید!! دلیل این امر آن است که در اوایل سال به علت رفتن به مدرسه و بالا بودن حجم کاری ممکن است وقت کمی برای مطالعه برخی مباحث گذاشته باشید اما حال تعطیلات سال نو فرصت بسیار مناسبی است تا با فراغ بال به مطالعه مباحث بپردازید بسیار دیده شده است که داوطلبان یک درس را در ایام نوروز آغاز کرده اند و با استمرار مطالعه تا تیرماه توانسته اند درصد بسیار بالایی را در کنکور سراسری کسب کنند. دقت داشته باشید که برای مشخص کردن نقاط ضعف مباحث تستی را از مباحث درسنامه ای و مفهومی جدا کنید پیش تر پیرامون نقاط ضعف در مسائل تستی صحبت کرده ایم بنا براین اگر زمان کافی در اختیار دارید مرور تست های نشان دار می تواند بسیار مفید باشد. سوالی که در این بخش پیش می آید این است که آیا باید در تمامی دروس این پروسه را طی کنیم؟ این سوال را در قسمت بعدی به طور کامل بسط خواهیم داد.

مشخص کردن اهمیت مباحث

مشخص کردن اهمیت مباحث را می توان مهم ترین عامل در مطالعه نوروزی داوطلبان کنکور دانست زیرا زمان تعطیلات به قدری گسترده نیست که بتوان در تمامی مباحث کنکوری مطالعه را انجام داد و بایستی دسته بندی منظمی را از مباحث مهم و نکته خیز کنکوری داشته باشیم تا بتوانیم در این دوران طلایی بهترین نتایج ممکن را بگیریم برای مشخص کردن این مباحث در رشته تجربی و نحوه مطالعه آنها اجاز بدهید بین دروس عمومی و اختصاصی تفاوتی قائل شویم و برای هر کدام نحوه مطالعه را تشریح نماییم. قبل از تشریح بحث لازم است ذکر کنیم که آزمون های آزمایشی شما در طول سال یکی از مهم ترین منابع برای مطالعه نوروزی شما می باشد زیرا در آزمون های آزمایشی تقریبا  مشخص است که شما در چه مباحثی ضعف داشته اید و سوالاتی را که در دام افتاده اید را به خوبی مشخص می کند.

دروس عمومی

ادبیات فارسی: در این درس تمامی تست های قرابت معنایی آزمون های آزمایشی و همچنین کنکور های سال های گذشته را به دقت مطالعه نمایید، مرور لغات انتهای کتب درسی و نیز تاریخ ادبیات از جمله مواردی هستند که می توانند در سفر نیز مطالعه شوند زیرا به طور تمام و کمال حفظی بوده و نیاز چندانی به تمرکز ندارند.

عربی : برای درس عربی توصیه بر مرور آزمون های آزمایشی است زیرا این آزمون ها به طور کامل مباحث را پوشش می دهند اما مرور لغات انتهای کتاب نیز می تواند نکته ای هوشمندانه باشد که تاثیر شگرفی در تثبیت لغات در ذهن خواهد گذاشت. توصیه مشاوران حامی به شما این است که حتما مروری بر نکات دستوری و قواعد عربی ۲ و عربی ۳ داشته باشید تا نکته ای از قلم نیفتد.

دین و زندگی : برای این درس مرور آزمون های آزمایشی و تورق سریع درسنامه های کتاب های تست توصیه می شود.

زبان انگلیسی : برا یاین درس مرور لغات در دستور کار قرار می گیرد، همچنین داوطلبانی که در Reading  ضعیف هستند بایستی به تعطیلات نوروز به چشم یک دوره فوق طلایی نگریسته و تا می توانند در این مبحث تست بزنند.

تذکر: گروه آموزشی حامی پیش تر برای هر یک از دروس کنکوری مقاله ای را تهیه دیده است و نحوه مطالعه دروس مختلف تشریح شده است که در صورت نیاز به مطالعه مقالات فوق می توانید بر روی نام هر درس کلیک کنید.

ادبیات فارسی
عربی
دین و زندگی
زبان انگلیسی

دروس تخصصی

برای دروس تخصصی مسیر شما تقریبا واضح و مشخص است اگر به خاطر داشته باشید در مقالات پیشین تاکید بسیار زیادی بر روی خلاصه نویسی نکات در دروس تخصصی داشتیم پس گام اول شما برای مرور بایستی مطالعه خلاصه هایتان باشد، در قدم بعدی نیز بایستی تست های آزمون های آزمایشی را مرور کنید و همچنین توجه ویژه ای به مباحث نکته خیز و پرتکرار در کنکور سال های گذشته داشته باشید اگر در مبحثی احساس ضعف می کنید قبل از آغاز پروسه بالا بایستی زمانی را برای مطالعه درسنامه در آن مبحث در نظر بگیرید به طور خلاصه مباحث زیر پرتکرار ترین مباحث در کنکور های سراسری هستند و معقولانه است که در ایام عید زمان بیشتری را برای آنها در نظر بگیرید.

ریاضیات

دنباله حسابی و هندسی
احتمال
معادله لگاریتمی
تابع
مثلثات ( به ویژه معادله مثلثاتی)
حد و مشتق
انتگرال معین و نامعین
معادلات مجانب
کاربرد مشتق
معادلات هندسه تحلیلی (معدلات هذلولوی ، دایره و سایر مقاطع مخروطی)

فیزیک

حرکت شناسی
دینامیک
الکتریسیته
نور و بازتاب نور
مباحث فیزیک جدید (طول موج ، آزمایش یانگ،فیزیک هسته ای و..)

شیمی

ساختار لوویس
آنتالپی
تعادل و سرعت واکنش ها
آرایش الکترونی و تسلط بر جدول تناوبی
استوکیومتری

 

زیست شناسی

زیست شناسی پیش دانشگاهی

فتوسنتز
تنفس سلولی
ویروس ها
باکتری ها
آغازیان
قارچ ها

زیست شناسی سوم دبیرستان

غده های درون ریز
تولید مثل در گیاهان دانه دار
تولید مثل در گیاهان بدون دانه
دستگاه تولید مثل زن
تقسیم میتوز و میوز

زیست شناسی دوم دبیرستان

ساختار غشا
بافت های گیاهی
اندام های انسان
شش پرندگان
مجاری تنفسی
الکتروکاردیوگرام
مقایسه گردش خون ماهی و …
مقایسه تغذیه ملخ ، ..
گلبول های سفید

آزمون در منزل

کنکور بازی لحظه هاست! درباره آزمون در منزل و ارزیابی از خود بارها و بارها صحبت کرده ایم در ایام نوروز نیز نباید از این موضوع غافل شوید مناسب است که یک یا دو آزمون آزمایشی از خودتان بگیرید که محل این آزمون ها می تواند منزل، کتابخانه و یا اردوهای نوروزی باشد.

با عضویت در کانال تلگرام حامی از آخرین اخبار تحصیلی آگاه شوید و مقالات مختلف را مطالعه نمایید.

کانال تلگرام حامی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۴۶۳
برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

نحوه اطلاع رسانی
avatar
wpDiscuz