انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری ۹۸

دسته: تحصیلات تکمیلی , کارشناسی ارشد , مشاوره کنکور کارشناسی ارشد , مهم ترین ها
۱۴۷ دیدگاه
تاریخ انتشار: شنبه - ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ بروزرسانی: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ در  روز های ۲۳ و ۲۴ خرداد ماه سال جاری برگزار شد و داوطلبان زیادی برای  ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی در سر جلسه کنکور حاضر شدند،  در طول سال تحصیلی مقالات متعددی را درباره برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد و جمع بندی کنکور کارشناسی ارشد منتشر کردیم تا داوطلبان بتوانند به نتیجه دلخواه خود دست یابند.

پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد  نوبت آن می رسد که با فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد آشنا شوند تا بتوانند با یک انتخاب رشته کم ریسک و دقیق شانس خود را برای ورود به دانشگاه و گرایش دلخواه خود افزایش دهند.

باتوجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد داوطلبان تنها یکبار در جلسه کنکور حاضر می شوند اما کماکان فرآیند انتخاب رشته کنکور ارشد سراسری و آزاد متفاوت است. مشاوران حامی در این مقاله به نکات و موارد لازم جهت انتخاب رشته ارشد سراسری اشاره خواهند کرد لازم به ذکر است، در مقاله ای جداگانه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد مورد نقد و بررسی قرار گرفته شده است. همچنین در مقالات قبلی راه های ورود به دوره کارشناسی ارشد بدون کنکور را شرح داده ایم.

اطلاعات مورد نیاز داوطلبان در انتخاب رشته

از آنجایی که برای یک انتخاب رشته صحیح نیازمند آگاهی در مورد گرایش های هر رشته، بازار کار، دروس اصلی هر گرایش و رتبه های قبولی آن هستیم، بدین منظور گروه آموزشی حامی این اطلاعات را در مقالات جداگانه برای هر رشته در اختیار شما عزیزان قرار می دهد تا بتوانید بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

معرفی گرایش های رشته ها

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی برق
گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک
گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی عمران
گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی صنایع

گرایش های کارشناسی ارشد حقوق
گرایش های کارشناسی ارشد حسابداری
گرایش های کارشناسی ارشد روانشناسی
گرایش های کارشناسی ارشد مدیریت
گرایش های کارشناسی ارشد زبان انگلیسی

رتبه های قبولی مورد نیاز داوطلبان در هر رشته

رتبه های قبولی کارشناسی ارشد مهندسی برق ۹۸
رتبه های قبولی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک ۹۸
رتبه های قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران ۹۸
رتبه های قبولی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع ۹۸
رتبه های قبولی کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸
رتبه های قبولی کارشناسی ارشد مهندسی مواد ۹۸
رتبه های قبولی کارشناسی ارشد شیمی ۹۸
رتبه های قبولی کارشناسی ارشد حقوق ۹۸
رتبه های قبولی کارشناسی ارشد حسابداری ۹۸
رتبه های قبولی کارشناسی ارشد مدیریت ۹۸
رتبه های قبولی کارشناسی ارشد زبان انگلیسی ۹۸
رتبه های قبولی کارشناسی ارشد روانشناسی ۹۸

جهت اطلاع از مطالب مشاوره ای کارشناسی ارشد به کانال تلگرام گروه آموزشی حامی مراجعه نمایید.

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی ، دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته ، سال ۱۳۹۸ در دهه ی دوم تیر ماه اعلام میگردد.

به همین منظور می توانید در زمان مقرر دفترچه انتخاب رشته را از طریق لینک های زیر دانلود نمایید.

برای دانلود کلیات و شرایط و ضوابط دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ کلیک کنید.
برای دانلود دفترچه انتخاب رشته گروه علوم انسانی کارشناسی ارشد ۹۸ کلیک کنید.
برای دانلود دفترچه انتخاب رشته گروه علوم پایه کارشناسی ارشد ۹۸ کلیک کنید.
برای دانلود دفترچه انتخاب رشته گروه فنی و مهندسی کارشناسی ارشد ۹۸ کلیک کنید.
برای دانلود دفترچه انتخاب رشته گروه کشاورزی کارشناسی ارشد ۹۸ کلیک کنید.
برای دانلود دفترچه انتخاب رشته گروه هنر کارشناسی ارشد ۹۸ کلیک کنید.
برای دانلود دفترچه انتخاب رشته گروه دامپزشکی کارشناسی ارشد ۹۸ کلیک کنید.
برای دانلود پیوست های دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ کلیک کنید.

دانشگاه ها و دوره های مورد پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد

در مقطع کارشناسی ارشد دوره های مورد پذیرش برای دانشجویان عبارتند از : دوره های روزانه ، شبانه ، پیام نور ، پردیس خودگردان ، غیر انتفاعی و مجازی که در ذیل به آنها اشاره می شود.

دوره روزانه : بزرگترین حسن این دوره ها تحصیل رایگان و استفاده از مزایای آن است بدیهی است که برای این دوره ها باید رتبه خوبی در کنکور سراسری کسب کرده باشید.

دوره شبانه : این دوره ها که در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری با عنوان نوبت دوم ذکر شده است ، تنها از لحاظ رتبه قبولی و شهریه با دوره روزانه تفاوت دارد به این ترتیب که کلاس های برگزاری بادوره های روزانه یکسان است و در هیچ قسمت از مدرک تحصیلی نیز نام نوبت دوم قید نخواهد شد ، اما دانشجویان با رتبه های بدتر  نسبت به دوره روزانه می توانند وارد این دوره ها شوند و با پرداخت شهریه ادامه تحصیل دهند شهریه این دوره ها نیز برای رشته های مهندسی در هر ترم حدود ۳ میلیون تومان و برای رشته های غیر مهندسی حدود ۲ الی ۲.۵ میلیون تومان برآورد می شود.

پیام نور : دانشگاه پیام نور نیز از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجو در مقطع ارشد می کند بزرگترین ویژگی دانشگاه پیام نور همکاری با افراد شاغل است به این طریق که معمولا کلاس ها در آخر هفته برگزار می شود و همکاری های لازم از سوی اساتید با دانشجو صورت می گیرد.

پردیس خودگردان :  کلاس این دوره ها نیز دراکثر دانشگاه ها در همان محل دوره های روزانه و شبانه برگزار می شود اما همزمان با آنها نیست و در روزهای جداگانه ای برگزار می شود شهریه این دوره ها نیز نسبتا بالا بوده و در یک ترم حدود ۵ الی۶ میلیون برآورد می شود.

غیر انتفاعی : موسسات غیر انتفاعی نیز در مقطع ارشد پذیرش دانشجو انجام می دهند و می توان با رتبه هایی بسیار بالا نیز در این دانشگاه ها پذیرفته شد شهریه این دانشگاه ها نیز تقریبا همانند دوره های شبانه است.

مجازی : این دوره ها ویژه افراد شاغل است زیرا همانطور که از نامش پیداست نیازی به حضور ندارد و تمامی کلاس ها اینترنتی خواهد بود شهریه این دوره ها نیز در هر ترم حدود ۳.۵ الی ۴ میلیون برآورد می شود.

کانال تلگرام حامی

دوره های آموزش محور به چه معناست؟

در دفترچه انتخاب رشته ارشد سراسری در مقابل برخی از کد رشته ها واژه آموزش محور را مشاهده می کنید ، اولین سوالی که در ذهن داوطلبان شکل می گیرد مفهوم دوره آموزش محور است ، همانطور که کم و بیش مستحضر هستید مقطع کارشناسی ارشد دارای پایان نامه است و دفاع از پایان نامه لازمه فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد است اما رشته های آموزش محور از ارائه دادن پایان نامه معاف هستند و به جای پایان نامه بایستی واحد درسی بگذرانند.

حال تکلیف داوطلبان چیست؟ در چه صورت باید رشته های آموزش محور را انتخاب نماییم؟ همانطور که در بالا توضیح داده شد این رشته ها از ارائه پایان نامه معاف هستند اما این موضوع همانند یک شمشیر دولبه عمل می کند هم ممکن است که خوب باشد و هم بد ، چنانچه قصد داشته باشید در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهید هرگز نباید به سراغ رشته های آموزش محور بروید زیرا شناسنامه اصلی یک فارغ التحصیل مقطع ارشد پایان نامه تحصیلی وی است و محوریت اصلی مصاحبه دکتری بر پایه موضوع پایان نامه خواهد چرخید. حتی اگر بخواهید با مدرک کارشناسی ارشد در سازمانی استخدام شوید نیز مسلما پایان نامه شما نقش مهمی را ایفا خواهد نمود بنابراین کد رشته های آموزش محور تنها برای داوطلبانی مناسب است که به دنبال نام مدرک ارشد هستند و برای مسائلی از قبیل ارتقای حقوقی و… اقدام به شرکت در کنکور ارشد نموده اند.

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد

حال پس از کسب آگاهی از ضوابط موجود در انتخاب رشته کارشناسی ارشد نوبت به نحوه تکمیل انتخاب ها می رسد فرآیندی که می تواند بیش از هر موضوع دیگری حائز اهمیت باشد. پر کردن انتخاب های صدگانه انتخاب رشته کنکور ارشد است ، برای آنکه یک انتخاب رشته کم ریسک داشته باشید باید از آمار قبولی سال های گذشته اطلاع حاصل کنید و ببینید که داوطلبان در سال گذشته با حدود  رتبه شما در چه گرایش ها و دانشگاه هایی قبول شده اند و با این اساس یک شمای کلی از انتخاب رشته دست شما خواهد آمد.

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد کدام مهمتر است؟ گرایش یا دانشگاه؟

در بسیاری از رشته های دانشگاهی این چالش برای داوطلبان به وجود می آید که برای انتخاب رشته گرایش مورد علاقه خود را در اولویت قرار دهند و یا یک گرایش سطح پایین را در دانشگاهی که رنکینگ بالاتری دارد انتخاب کنند ، پاسخ به این سوال چندان پیچیده نیست زیرا داوطلبی که در مقطع تحصیلات تکمیلی ورود کرده است مسلما طالب آن بوده که در زمینه مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهد. بنابراین باید گرایش را ارجح بر رشته بداند زیرا در سال های اخیر گرایش های جدیدی در رشته های مختلف به وجود آمده است که انتخاب این رشته ها بدون آگاهی حاوی ریسک فراوان است و ممکن است بعد ها هنگام نگارش پایان نامه مضرات زیادی را برای داوطلب به ارمغان آورد.

نحوه تکمیل انتخاب های صدگانه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد نیز باید بر اساس علاقه فردی داوطلب باشد ، هرگز احتمال قبولی را در انتخاب های اول دخیل نکنید انتخاب های اول شما می تواند کاملا بلند پروازانه بوده و کم کم در انتخاب های بعدی به سمت احتمال قبولی میل کند.

کانال تلگرام حامی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۹۷۸
برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

147 دیدگاه ثبت شده در "انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری ۹۸"

نحوه اطلاع رسانی
avatar
مرتب کردن بر اساس:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشترین رأی
مهردادکریمی
کاربر مهمان
مهردادکریمی

بارتبه۸۳۶شانس قبولی دردانشگاه گرگان دررشته علوم دامی رادارم ازمیان۱۶۱۰نفربشم؟

رامین فرجاد
کاربر مهمان
رامین فرجاد

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
من ارشد هوافضا شرکت کردم رتبم شده ۱۰۶۵ و اخرین رتبه مجاز در روزانه ۱۸۲۳ هست و در غیر روزانه ۲۳۰۳ هست. میخواستم ببینم آیا در روزانه شانس قبولی دارم و یا شبانه به راحتی قبول میشم
ممنون

افشار
کاربر مهمان
افشار

باسلام.با رتبه ی ۴۳۷علوم سیاسی گرایش اندیشه سیاسی در اسلام در پژوهشکده ی امام خمینی وجود داره؟؟چون این دانشگاه جز دانشگاهی شرایط خاص و دعوت به مصاحبه ای هستش.و درکل اینکه در رشته های مصاحبه ای روی چه حسابی رتبه هارو دعوت به مصاحبه میکنن.
سوال دوم اینکه اگه کسی از مقطع ارشد انصراف بده و مجددا کنکور بده و همون سال قبول نشه،آیا سال بعدش میتونه مجددا کنکور بده؟اونوقت شرایطش چطور میشه؟؟
باتشکر از سایت خوب شما

افشار
کاربر مهمان
افشار

در ضمیمه سوال دوم اینه کسی که سربازی داره و نرفته و در مقطع ارشد انصراف داده و مجددا کنکور شرکت کرده اگر همون سال کنکور ارشدشو قبول نشه سال بعدش بخواد کنکور بده اونوقت شرایطش چطور هست.چون شنیدم از زمان انصراف تا قبولی تا دانشگاه دیگه نباید بیشتر از یک سال بگذره.حالا اگه قبول نشه و سال بعدش بخواد کنکور بده اوضاع به چه شکل خواهد بود.

سعید یاوری
کاربر مهمان
سعید یاوری

سلام
لینک رتبه های قبولی مربوط به رشته مکانیک اشتباه وارد شده و وارد رشته برق میشه لطفا اصلاحش کنید

افشار
کاربر مهمان
افشار

سلام.باتشکر به پاسخ گویی شما.منتها یک قسمت سوالم این بود اگر در آزمون۹۶ قبول نشود کنکور سال بعدش به شکل خواهد شد،نه اینکه قبول شود و انصراف دهد.یعنی اینکه بعداز اینکه از مقطع ارشد داد و در آزمون ۹۶شرکت کند وقبول نشود و هیچ دانشگاهی پذیرفته نشود آن موقع برای کنکور سال۹۷مجددا می تواند کنکور بدهد؟؟چون در این حالت ۱سال ش گذشته

علي رواسي
کاربر مهمان
علي رواسي

با عرض سلام و خسته نباشین
من رتبه ١٠ سهمیه جانبازان و رتبه ۴٩٠ کشوری رشته شیمی را بدس اوردم
در کدام دانشگاه روزانه یا شبانه تهران قبول می شوم با تشکر

علي رواسي
کاربر مهمان
علي رواسي

با عرض سلام و خسته نباشین
من رتبه ١٠ سهمیه جانبازان و رتبه ۴٩٠ کشوری رشته شیمی الی را بدس اوردم
در کدام دانشگاه روزانه یا شبانه تهران قبول می شوم با تشکر

علي رواسي
کاربر مهمان
علي رواسي

تراز بنده ۳۳۰۰ در شیمی الی میباشد

افشار
کاربر مهمان
افشار

ممنونم از جواب سریعتون.به دوستان هم سفارش میکنم همراه با شما باشن.ممنونم واقعا از اینکه اینقد با صبروحوصله جواب میدین و برای سوالات دوستان ارزش قائل هستید

mehr
کاربر مهمان
mehr

سلام، می خواستم بدونم با رتبه ی ۳۰۸۱ صنایع (گرایش سیستم های کلان) شانس قبولی توی دانشگاه های تهران رو دارم؟
غیر انتفاعی و پردیس و شبانه منظورمه…

سحر
کاربر مهمان
سحر

سلام من رتبه ۵۳۰۰ برای رشته حسابداری و ۳۲۰۰ برای حسابرسی مقطع ارشد میخواستم بدونم دانشگاه شبانه و غیرانتفاعی و ازاد امکان قبولیم کدوم دانشگاههاست ممنون میشم راهنماییم کنید ؟

mehr
کاربر مهمان
mehr

ممنون از پاسخگوییتون
بعد پردیس های چی؟ اونا کلا توی صنایع تا حدود چه رتبه ای می گیرن؟
و اینکه اولویت با پردیس هاست یا غیر انتفاعی؟

دانش
کاربر مهمان
دانش

سلام ببخشید من کنکور ارشد ۹۶ کامپیوتر شرکت کردم رتبه هوشم شده ۸۵۳ و اخرین نفر مجاز روزانه شده دوهزار و خرده ای با توجه به این قضیه شانسی برای هوش فردوسی یا صنعتی اصفهان یا اصفهان یا شیراز و یا تبریز ندارم؟

ss
کاربر مهمان
ss

با سلام با رتبه ۱۸۰۰ زیرگروه ۳ مکانیک تبدیل انرژی یا سیستم های انرژی کدوم دانشگاها قبول میشم ؟
تهران اصفهان تبریز امکانش هست ؟
دانشگاه گیلان بهتره یا قزوین یا صنعتی سهند ؟

مهردادکریمی
کاربر مهمان
مهردادکریمی

بارتبه۸۳۶ میشه امید به قبولی دردانشگاه دولتی داشت؟اخرین رتبهممجاز درروزانه ۱۶۱۰

مهردادکریمی
کاربر مهمان
مهردادکریمی

بارتبه۸۳۶ میشه امید به قبولی دردانشگاه دولتی داشت؟اخرین رتبهممجاز درروزانه ۱۶۱۰ دررشته علوم دامی

ربانی
کاربر مهمان
ربانی

باسلام. در دفترچه علوم سیاسی و روابط بین الملل با رتبه ی ۲۲۲احتمال قبولی در رشته ی دیپلماسی و ۴۳۷ اندیشه سیاسی در مقطع روزانه وجود داره؟؟اگر داره چه دانشگاه هایی؟؟باتشکر

مسعود
کاربر مهمان
مسعود

سلام…رتبه من درارشد۸۳۶شده ومن معدلم رو۷۰صدم کمترواردکردم اگر توی ویرایش معدل واقعیم روبزنم احتمال داره توی رتبم تاثیری داشته باشه؟ومحل قبولی دانشگاه؟یااحتمال قبولششدنم دررشته مهندسی علوم دامی چنددرصده ازبین۱۶۱۰نفر؟واحتمال داره کدام دانشگاهاروقبول بشم؟

مسعود
کاربر مهمان
مسعود

سلام…رتبه من درارشد۸۳۶شده ومن معدلم رو۷۰صدم کمترواردکردم اگر توی ویرایش معدل واقعیم روبزنم احتمال داره توی رتبم تاثیری داشته باشه؟ومحل قبولی دانشگاه؟یااحتمال قبولششدنم دررشته مهندسی علوم دامی چنددرصده ازبین۱۶۱۰نفر؟واحتمال داره کدام دانشگاهاروقبول بشم؟کدام دانشگاهاشانس بیشتری داره البته فقط دولتی هاش…گنبدشانس دارم؟

جواد
کاربر مهمان
جواد

سلام,بنده یکباردرکنکورسراسری ازسهمیه استفاده کرده ولیسانس گرفتم(غیرپزشکی)آیامیتونم دررشته های پزشکی دانشگاه آزاددوباره از سهمیه استفاده کنم؟؟؟؟

سعیده توانای
کاربر مهمان
سعیده توانای

سلام و وقت بخیر. روانشناسی بالینی با رتبه ۱۵۰۰ و روانشناسی عمومی با رتبه ۱۳۰۰ و رتبه اخرین نفر قبولی در دوره های غیر روزانه و پیامنور ۵۳۰۰۰بوده،احتمال قبولی در شبانه وجود داره؟پیامنور تهران چطور؟

پرويز
کاربر مهمان
پرويز

سلام خسته نباشید
با رتبه ۴۶۵۱ حسابداری ارشد غیرانتفاعی تهران احتمال قبولی هست مثل خاتم یا علم وفرهنگ

رضوی
کاربر مهمان
رضوی
با سلام.بنده در سال ۸۹وارد مقطع کارشناسی در دانشگاه روزانه شدم و شهریور ۹۳هم فارغ التحصیل.در سال ۹۳در مقطع ارشد در دوره روزانه پذیرفته شدم و اواخر بهمن ماه سال ۹۵انصراف از تحصیل دادم.اردیبهشت مجددا در کنکور ارشد شرکت کردم.حالا سوالم اینجاست اگر امسال قبول نشم با توجه به اینکه از زمان انصراف تا قبولی در دانشگاه بیشتر از یک سال نباید بگذره ،تکلیف من برای کنکور سال بعد ینی ۹۷به چه شکل خواهد بود؟؟آیا می توان کنکور شرکت کرد و از اسفند که مدت یکساله تمام می شود دفترچه را پست کرد که تا آمدن قبولی اضافه خدمت نخورد… بیشتر بخوانید
رضوی
کاربر مهمان
رضوی

و اینکه شرایط من برای کنکور مجدد و خدمت سربازی به شکل هستش

رضوی
کاربر مهمان
رضوی

ممنونم از توضیحات کامل و با صبرتون. حالا اگه دفترچه تو اون تاریخ پست نشه و با فرض اینکه شهریور ۹۷پذیرفته بشم اونوقت اجازه ورود به دانشگاه رو میدن یا چون ۶ماه ینی از بهمن تا شهریور غیبت خورده شده همچین اجازه ای وجود نداره؟

سپیده
کاربر مهمان
سپیده

با سلام میخواستم بدونم با رتبه۸۱۴در رشته اموزش زبان ایا امکان قبولی در دوره روزانه یا شبانه شهر خودم زنجان رو دارم؟احتمال قبولیم چقدره؟ممنون

سعیده توانای
کاربر مهمان
سعیده توانای

سلام و وقت بخیر.
میشه لطفا تفاوت دانشگاه آزاد رو با دانشگاهعلوم تحقیقات تهران بگین؟و اعتبار مدرکشون.ممنون.

ریما 1375
کاربر مهمان
ریما 1375

سلام
با رتبه۱۳۰۰مجموعه ریاضی بنظرتون چمران اهواز قبول میشم؟

عبدالرضا نادری
کاربر مهمان
عبدالرضا نادری

سلام
مى خواستم بدونم با رتبه ١٠٩ رشته بیماری شناسی گیاهی احتمال قبولی در دوره روزانه دانشگاه اهواز هست ؟
کدوم شهرها احتمال قبولی در دوره روزانه هست ؟
با تشکر

مهدی گلستانی
کاربر مهمان
مهدی گلستانی

سلام
من کارشناسی فیزیک دارم واسه ارشد مدیریت شرکت کردم و می خوام دانشگاه ازاد شهرمون نیشابور بخونم حالا باید بین ۵ کد رشته انتخاب کنم به نظر شما کدوم کد رشته ها بهترند؟

مدیریت صنعتی دو گرایش مدیریت عملکرد _ مدیریت زنجیره تامین

مدیریت بازگانی دو گرایش کار افرینی _ مدیریت استراتژیک

مدیریت مالی

امبن
کاربر مهمان
امبن

سلام وقت بخیر با رتبه ۲۱۲ در رشته علوم دام و طیور فردوسی مشهد روزانه یا شبانه قبول می شم ممنون

مینو
کاربر مهمان
مینو

سلام
من امسال ارشد مدیریت شرکت کردم با رتبه ی ۸۰۰ توی زیر گروه مدیریت بازرگانی.به نظرتون شانس قبولی دانشگاه اصفهان روزانه یا شبانه اش هست؟ توی غیرانتفاعی ها چطور؟
و اینکه دانشگاه های دولتی شهرهای دیگه مثل یزد و شیراز احتمالش چقدره؟
با تشکر از شما.

س
کاربر مهمان
س

سلام و خسته نباشید.
ایا مدرک واحد علوم تحقیقات معتبره برای مصاحبه دکتری و مصاحبه های شغلی مثل گرفتن پروانه مطب روانشناسی؟بعد در شهریه و ارایه پایاننامه ی ارشد تفاوت داره علوم تحقیقات با دانشگاه ازاد؟و اینکه مدرک کدام معتبره.پیامنور،ازاد،علوم تحقیقات؟با رتبه ۱۵۰۰بالینی و اخرین فرد مجاز ۵۳۰۰۰،کدام دانشگاه قبول میشم؟ممنون.

شیدا آ
کاربر مهمان
شیدا آ

با سلام در دانشگاه شاهد مرحله مصاحبه بازرگانی بین الملل و مدیریت استراتزیک پذیرفته شده ام ولی در انتخاب های بعدی مطمئنن دانشگاه تهران محل تحصیل پردیس فارابی قم رشته مدیریت منابع انسانی اسلامی قبول میشوم(رتبه۵۹۴ منابع انسانی). سردرگم شده ام که آیا برای مصاحبه بروم یا نه؟ آیا اعتبار برند دانشگاه تهران ولی با گرایش منابع انسانی اسلامی را انتخاب کنم یا گرایش های خوب دانشگاه شاهد به نسبت آینده کاری.نکته ی دیگر ین است که قم دوره ی دکتری دارد ولی دانشگاه شاهد نه. هدفم ادامه تحصیل نیز هست. با تشکر فراوان

شیدا آ
کاربر مهمان
شیدا آ

ممنون از پاسختون.اگر گرایش مدیریت منابع انسانی اسلامی رو انتخاب کنم در آینده از لحاظ کاری دچار مشکل نمیشم آخه میگن گرایش های بازرگانی خیلی بهتره؟ سطح علمی دانشگاه شاهد برا رشته مدیریت چه طوره اساتید معتبر از تهران میان؟
ممنون از سایت خوبتون کاش زودتر باهاتون آشنا میشدم.

س
کاربر مهمان
س

با سلام.من کارشناسیمو وزارت بهداشت گرفتم و امسال ارشد وزارت بهداشت شرکت کردم،رشته اقتصاد سلامت. به من گفتن ک بازار کار خوبی نداره این درسته؟
یه سوال دیگه اینکه میخوام سال آینده ارشد مشاوره امتحان بدم،اگه امسال قبول بشم اقتصاد بهداشت،میتونم سال بعد مشاوره شرکت کنم و اگه قبول شدم از رشته قبلیم انصراف بدم؟
ارشد مشاوره دانشگاه تربیت دبیر رجایی،که امسال تو دفترچه بود،میتونم بزنم؟؟چون ۶ نفر آزاد میگیره
بعد ارشد این دانشگاه هم مثل کارشناسی به استخدام آموزش و پرورش در میان؟
چون میدونم کارشناسی دانشگاه فرهنگیان ب این صورته ک جذب آموزش و پرورش میشن

سارا
کاربر مهمان
سارا

سلام.مبنی بر سوالی ک ازم پرسیدین ک وضعیت نظام وظیفه رو بگم ک من دخترم.
سوالم مربوط ب دانشگاه تربیت دبیر رجایی و همچنین رشته اقتصاد بهداشت بود

سارا
کاربر مهمان
سارا
ببخشید یه برنامه ای مدنظرم هست ک نمیدونم عملیه یا نه. میدونم که در یک مقطع نمیشه از دانشگاه روزانه استفاده کرد. فقط میخوام بدونم اگه احیانا امسال اقتصاد بهداشت قبول بشم میتونم سال دیگه ارشد مشاوره امتحان بدم و اگه اونو قبول شدم از اقتصاد بهداشت انصراف بدم؟ مشاوره دانشگاه تربیت دبیر رجایی مدنظرمه فقط،که میدونم امسال ۶ نفر برای فرهنگیان فقط بوده و ۶ نفر روزانه و ۶ نفر شبانه که توضیحات خاصی نداشت،میتونم انتخاب کنم؟ و اگه اقتصاد بهداشت امسال قبول نشم میتونم سال بعد هم کنکور وزارت بهداشت شرکت کنم هم وزارت علوم؟ و بعد از… بیشتر بخوانید
سارا
کاربر مهمان
سارا

درمورد استخدامی دانشگاه تربیت دبیر رجایی هم در مقطع ارشد برای مشاوره هم بهم توضیح بدین لطفا..
پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون.

سارا
کاربر مهمان
سارا
ببینید من میخوام بدونم اینو که میتونم سال بعد درصورتیکه اقتصاد بهداشت قبول شم،مشاوره شرکت کنم؟ اگه شبانه مشاوره هم قبول بشم مشکلی نداره فقط برام مهمه دانشگاه تربیت دبیر رجایی باشه.تو دفترچه دیدم که ۶نفر هم شبانه برمیداره.میتونم اونو بزنم؟توضیحاتی نداره که فقط واسه فرهنگیانه..میخوام مطمئن بشم که من میتونم ارشد مشاوره دانشگاه رجایی بزنم باتوجه به اینکه من کارشناسیم دانشگاه فرهنگیان نبوده اگه امسال قبول نشم میتونم سال بعد هردو کنکور وزارت بهداشت و علوم شرکت کنم؟ درمورد استخدامی دانشگاه رجایی هم یه توضیح بدین که جذب آموزش و پرورش میشن؟چون میخوام مشاوره گرایش مشاوره مدرسه بخونم.باتوجه به… بیشتر بخوانید
یوسف
کاربر مهمان
یوسف

با سلام و عرض ادب من رتبه ۱۴۲تو زیر گروه۴حقوق اوردم میخواستم ببینم شانس قبولیم تو دانشگاه سراسری چجوریه مخصوصا دانشگاه علوم قضایی و دانشگاه تبریز .ممنون

مینو
کاربر مهمان
مینو

ممنون از پاسخگویی تون، و یه سوال دیگه اینکه با همین رتبه ی ۸۰۰ زیر گروه مدیریت بازرگانی آیا دانشگاه آزاد تهران یا علوم تحقیقات میتونم قبول بشم؟
با تشکر.

سارا
کاربر مهمان
سارا
میدونم که نمیتونم همزمان دو دانشگاه بخونم. من قصدم اینه که: اگه امسال کنکور اقتصاد بهداشت قبول شدم،سال بعد کنکور مشاوره بدم،و اگه ارشد مشاوره قبول شدم از رشته اقتصاد بهداشت انصراف بدم،و میدونم با توجه به اینکه روزانه خوندم باید مشاوره رو شبانه بخونم. و اگر امسال کنکور قبول نشدم،سال بعد هم مشاوره و هم اقتصاد بهداشت شرکت کنم و هرکدوم که قبول شدم برم. حالا نمیدونم این تصمیمایی ک گرفتم قانونیه و میتونم انجام بدم یانه. لطفا در این باره راهنماییم کنید. در مورد دانشگاه رجایی هم من امسال دفترچه رو نگاه کردم،۶ نفر روزانه آزاد و ۶نفر… بیشتر بخوانید
سارا
کاربر مهمان
سارا

بسیار ممنون از راهنماییتون

هانا فتاحي
کاربر مهمان
هانا فتاحي

با سلام من رتبه ۴۸۷ در رشته علوم اقتصادی رو کسب کردم ترازم ۳۴۱۴ هستش.دانشگاههای تهران حدود ۳۰۰ نفر روزانه و ۱۲۰ نفر شبانه جمعا ۴۲۰ نفر ظرفیت داره.ظرفیت روزانه های کل کشور ۸۵۰ نفر هستش.آخرین رتبه مجاز روزانه ۲۴۰۰ هستش و آخرین رتبه غیرمجاز ۴۶۰۰ میباشد.خواهش میکنم بفرمایید شانس قبولی روزانه دانشگاههای تهران چند درصده؟شبانه چطور؟

دیبا حسنی
کاربر مهمان
دیبا حسنی

سلام خسته نباشید.
میخواستم بدونم برای قبولی ارشد آلی روزانه اصفهان رتبه باید در چه بازه ای باشه؟

S
کاربر مهمان
S

با سلام رشته من اموزش زبان هست .رتبه ام۸۱۴شده درانتخاب رشته هم روزانه و شبانه دانسگاه زنجان رو انتخاب کردم ایا امکان قبولی وجود داره؟با تشکر

آرزو
کاربر مهمان
آرزو

سلام..ببخشیدمیخواستم بپرسم بارتبه۱۱۵۳رشته زبان عربی میتونم به روزانه وشبانه انیدی داشته باشم..آخرین رتبه مجاز۲۲۱۱

علی
کاربر مهمان
علی

سلام
با رتبه ۱۰۰ نانو مواد و اخرین مجاز ۵۰۰ روزانه قبول میشم

wpDiscuz