انتخاب رشته ارشد آزاد ۹۸

دسته: تحصیلات تکمیلی , دانشگاه آزاد , کارشناسی ارشد , مشاوره کنکور کارشناسی ارشد , مهم ترین ها
بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: دوشنبه - ۳ تیر ۱۳۹۸
تاریخ بروزرسانی: ۳ تیر ۱۳۹۸

از سال ۹۶ کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد با هم ادغام شده اند اما کماکان فرآیند انتخاب رشته ارشد سراسری جداگانه از فرآیند انتخاب رشته ارشد آزاد انجام می گیرد ، مشاوران حامی پیش تر مقاله انتخاب رشته ارشد سراسری را منتشر نموده اند و در مقاله حاضر موضوع انتخاب رشته ارشد آزاد رابه چالش خواهند کشید.

نحوه پرکردن انتخاب های دانشگاه آزاد

در مقالات قبلی بارها و بارها گفته ایم که برای پرکردن لیست انتخاب رشته باید علاقه داوطلب  حرف اول را میزند و شانس قبولی نباید در انتخاب های اول داوطلب نقش منفی را بازی کند زیرا تجربه ما نشان داده است که در برخی سال ها داوطلب به علت آنکه به زعم خویش در یک دانشگاه معتبر شانس قبولی پایینی داشته است آن دانشگاه را در انتخاب های اول خود نیاورده است و پس از اعلام نتایج نهایی مشخص شده که داوطلب با نمره پایین تر از وی در همان دانشگاه معتبر پذیرفته شده است بنابراین به الگوریتم زیر می تواند تا حد بسیار زیادی قبولی شما را بیمه کند فقط خاطرتان باشد که هدف از انتخاب رشته قبولی تنها  داوطلب نیست بلکه آنچه حائز اهمیت است قبولی وی در بهترین انتخاب است.

الگوریتم انتخاب رشته حامی برای دانشگاه آزاد

  • پر کردن یک سوم اول بر اساس علاقه و کاملا خوشبینانه: در این چند انتخاب کاملا می توانید بلند پروازانه رفتار کنید و گزینه های موجود را بر اساس میل و علاقه شخصی خودتان پر کنید حتی اگر حس میکنید نمره قبولیتان پایین است، این ۱۰۰۰ انتخاب برای داوطلبانی که در دوره های روزانه مجاز شده اند می تواند جذاب باشد زیرا در سال های گذشته تجربه ما نشان داده است که این دسته از عزیزان در برخی از انتخاب های خوشبینانه خود نیز پذیرفته شده اند.

اصلاح یک باور غلط

گاه از گوشه و کنار می شنویم که اگر داوطلبی دانشگاهی را در انتخاب اول خود بزند در حالیکه شانس بسیار پایینی برای قبولی در آن انتخاب دارد شانس او برای انتخاب های بعدی کم می شود!! اگر شما نیز جز این دسته هستید باید بدانید که این باور از پایه غلط است و انتخاب رشته باید بر اساس علاقه باشد.

  • پر کردن یک سوم دوم بر اساس نمره قبولی و کاملا منطقی: این انتخاب ها در واقع ستون اصلی انتخاب رشته شما را تشکیل می دهد و بر اساس نمره کسب شده در کنکور است ، سوالی که در این میان پیش می آید این است که انتخاب منطقی را چگونه باید تشخیص داد؟ پاسخ بسیار ساده است ، انتخاب منطقی انتخابی است که داوطلبان سال های گذشته با نمره شما در آن کد رشته محل ها پذیرفته شده اند برای اطلاع از این انتخاب ها می توانید سوالات خود را با مشاوران حامی در میان بگذارید.
  • پر کردن یک سوم آخر بر اساس بالا رفتن شانس و کاملا بدبینانه: این قسمت همانطور که از اسمش پیداست بدبینانه است یعنی شما باید کد رشته محل هایی را انتخاب کنید که در آنها داوطلبان سال قبل با نمره پایین تر از شما قبول شده اند این انتخاب ها تنها به عنوان راهی است که قبولی خود را تضمین کنید فقط باید حواستان باشد که در انتخاب های بدبینانه دوره های روزانه را با میل شخصی انتخاب کنید زیرا در صورت قبولی و عدم ثبت نام از کنکور سال بعد محروم خواهید بود.

کانال تلگرام حامی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۷۶
برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

نحوه اطلاع رسانی
avatar
wpDiscuz