آزمون آیلتس (IELTS)

دسته: آزمون IELTS , آزمون های زبان
بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: چهارشنبه - ۲۵ اسفند ۱۳۹۵
تاریخ بروزرسانی: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵

آزمون آیلتس یکی از معتبر ترین آزمون هایی است که در کلیه کشورهای اروپایی و آمریکایی معتبر است بنابراین می تواند به عنوان یک هدف قابل قبول برای شروع آموزش زبان مورد برنامه ریزی قرار گیرد ،چنانچه قصد تحصیل در خارج کشور را داشته باشید باید بدانید که یکی از مدارک زبان مورد نیاز برای تحصیل در خارج کشور آزمون آیلتس است البته برای برخی کشور ها و دانشگاه ها شرایط متفاوت است اما آنچه واضح و مبرهن است آن است که مدرک تافل و آیلتس دو مدرک بسیار معتبر و حیاتی برای تحصیل در خارج کشور می باشند. مشاوران حامی نحوه شرکت و شرایط آزمون تافل را در مقالات قبلی توضیح داده اند و در این مقاله به نحوه شرکت در آزمون آیلتس خواهند پرداخت.

شرایط کلی آزمون آیلتس

آیلتس مخفف International English Language Testing System  می باشد که به معنی سیستم آزمون زبان بین المللی انگلیسی است آزمون ( IELTS ) آیلتس جهت سنجش میزان آمادگی هر داوطلب برای تحصیل در خارج در کشور های انگلیسی زبان طراحی و تدوین شده است . آیلتس تحت نظارت ۳ سازمان زیر برگزار می شود :
۱. شورای آموزشی بریتانیا
۲. سازمان آموزش IDP
۳. واحد امتحانات ESOL  دانشگاه کمبریج
این آزمون هر ساله در ۵۰۰ مرکز و ۱۲۰ کشور جهان برگزار می شود و هر بار حدود ۲ میلیون نفر شرکت کننده دارد ..

انواع آیلتس

آزمون آیلتس در دو نوع آیلتس آکادمیک و آیلتس عمومی برگزار می شود که هر کدام به طور جداگانه در زیر توضیح داده می شوند:

آیلتس آکادمیک :این آزمون برای متقاضیان تحصیل در کشور های انگلیسی زبان مناسب است که در ۴ بخش شنیداری ، نوشتاری ،مکالمه وخواندن برگزار می شود،مقیاس نمره دهی این آزمون از صفر تا ۹ بوده و هر دانشگاه با توجه به سطح علمی خود یک حد نصاب را در نظر می گیرد برای دانشگاه های تراز اول نمره قابل قبول بالای ۶ و برای دانشگاه های تراز دوم نمره قبولی بالای ۵ تعریف می گردد.

آیلتس عمومی : آیلتس عمومی برای افرادی که به قصد اشتغال و یا اقامت عادی وارد کشورهای انگلیسی زبان می شوند کاربرد دارد چنانچه قصد ادامه تحصیل به صورت حرفه ای را ندارید هرگز نبایستی به مدرک آیلتس عمومی دل ببندید. این آزمون تنها در دو بخش خواندن و نوشتن برگزار می شود.

IE2

بخش های مختلف آزمون آیلتس (IELTS)

Listening در آزمون آیلتس ( IELTS ) آکادمیک حدودا ۳۰ دقیقه است . این قسمت شامل دو بخش است بخش اول مکالمات اجتماعی بین دو یا چند نفر است و بخش دوم شامل موضوعات دانشگاهی است .

Speaking در آزمون آیلتس ( IELTS ) آکادمیک حدودا ۱۲ تا ۱۵ دقیقه است . این قسمت از آزمون به صورت حضوری است که شامل ۳ بخش است . بخش اول ۴ تا ۵ دقیقه است و متقاضی باید به سوالات راجع به زندگی شخصی خود پاسخ دهد . بخش دوم حدودا ۲ دقیقه است و باید درباره موضوعی که به متقاضی  گفته می شود صحبت کند . بخش سوم حدودا ۴ تا ۵ دقیقه است و باید با مصاحبه کننده در ارتباط با موضوع قسمت دوم صحبت کند .
Writing در آزمون آیلتس ( IELTS ) عمومی  حدودا ۶۰ دقیقه است و برای دو موضوع باید انشا نوشته شود . در موضوع اول باید نامه به شخصی فرضی نوشته شود و در آن راجع به موضوعی صحبت کرده و مشکلی را شرح دهد . حداقل تعداد کلمات این انشا باید ۱۵۰ باشد و بهتر است آزمون دهنده این قسمت را در ۲۰ دقیقه به پایان برساند .
Writing در آزمون آیلتس ( IELTS ) آکادمیک  حدودا ۶۰ دقیقه است و برای دو موضوع باید انشا نوشته شود . در موضوع اول شخص باید درباره جدول یا نمودار داده شده توضیح دهد . حداقل تعداد کلمات این انشا باید ۱۵۰ باشد و بهتر است آزمون دهنده این قسمت را در ۲۰ دقیقه به پایان برساند .
قسمت دوم هر دو آزمون یکسان است . در قسمت دوم متقاضی باید طی نامه ای نظر مثبت یا منفی خود را نسبت به موضوعی اعلام کند . این قسمت باید حداقل دارای ۲۵۰ کلمه باشد و ۴۰ دقیقه زمان صرف این قسمت شود .

Reading  در آزمون آیلتس ( IELTS ) عمومی و آیلتس ( IELTS ) آکادمیک حدودا ۶۰ دقیقه است و این زمان برای پاسخ دهی به ۴۰ سوال طراحی شده است . لغات مربوط به این قسمت از کتاب ، مجلات و روزنامه ها انتخاب شده است .


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۹۶
برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

نحوه اطلاع رسانی
avatar
wpDiscuz