سهمیه ۵ درصدی ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری

دسته: ضوابط انتخاب رشته کنکور سراسری , مشاوره انتخاب رشته
۴۳۲ دیدگاه
تاریخ انتشار: جمعه - ۲۶ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ بروزرسانی: ۲۱ تیر ۱۳۹۶

سهمیه ۵ درصدی ایثارگران بدون شک یکی از بزرگترین تغییرات انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۶ است ، یکی از سهمیه هایی که همواره در ادوار مختلف کنکور سراسری پای ثابت بوده است سهمیه ایثارگران است.

سهمیه ای که همه ساله در موسم انتخاب رشته کنکور سراسری توجه خیل عظیمی از داوطلبان را به خود جلب می کند این سهمیه در سال ۹۶ رنگ و بوی تازه ای به خود گرفته است زیرا با توجه به مصوبه دی ماه ۹۵ بند ها و تبصره های جدیدی به آن اضافه شده است که مشمولین استفاده از این سهمیه را با ضوابط و قوانین جدیدی رو به رو ساخته است که عدم آگاهی از این قوانین قادر است تا داوطلبان کنکور سراسری در این سهمیه را با چالش های بسیاری رو به رو کند.

به همین منظور مشاوران حامی در این مقاله سهمیه ۵ درصدی ایثارگران و نحوه اثر گذاری و محاسبه آن در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۶ را به طور کامل شرح خواهند داد باشد تا داوطلبان کنکور سراسری ۹۶ با مطالعه دقیق محتوای مقاله حاضر نسبت به برخورداری از این سهمیه مبادرت ورزند.

سهمیه ۵ درصدی ایثارگران به چه کسانی تعلق می گیرد؟

در مصوبه دی ماه ۹۵ تصویب شد که  همسران و فرزندان کلیه جانبازان زیر ۲۵ درصد و یا همسران و فرزندان رزمندگانی که حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه های حق علیه باطل داشته اند همانطور که در مقاله سهمیه های موثر در کنکور سراسری اشاره کردیم در سال های گذشته سهمیه ایثارگران تنها مربوط به همسران و فرزندان جانبازان بالای ۲۵% بود اما در سال ۹۶ برای اولین بار در تاریخ کنکور سراسری سهمیه ای برای خانواده های جانبازان زیر ۲۵% در نظر گرفته شده است که این سهمیه مشترک با خانواده های رزمندگانی است که حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه داشته باشند در پاراگراف بعدی میزان تاثیر سهمیه و نحوه محاسبه آن را به طور کامل شرح خواهیم داد.

تاثیر سهمیه ۵ درصدی ایثارگران و نحوه محاسبه آن در انتخاب رشته کنکور سراسری

هنگامی که صحبت از سهمیه به میان می آید دو موضوع شالوده اصلی بحث را تشکیل می دهد موضوع اول تاثیر این سهمیه در ظرفیت دانشگاه ها و موضوع دوم حد نصاب نمره و درصد آزمون برای برخورداری از این سهمیه است.

سهمیه ۵ درصدی ایثارگران به گونه ای اعمال می شود که ۵ درصد از ظرفیت هر کد رشته محل را به داوطلبان مشمول این سهمیه اختصاص می دهد اما این تخصیص مشروط به کسب حدنصابی از نمره قبولی است حالتی را تصور کنید که رشته x در دانشگاه  y دارای ۶۰ صندلی خالی است برای اعمال سهمیه ۵ درصدی در ابتدای کار و قبل از هر اقدامی ۱۵ صندلی را برای مشمولین سهمیه ایثارگران بالای ۲۵% کنار می گذرانند چنانچه این داوطلبان توانسته باشند ۷۰ % نمره آخرین نفر قبولی را کسب کنند صندلی ها را تصاحب خواهند کرد حال اگر تعدادی از این صندلی ها خالی بماند داوطلبان سهمیه ۵ درصدی فرصت تصاحب صندلی را به دست خواهند آورد و با کسب همان حد نصاب (۷۰%) می توانند در رشته x دانشگاه y پذیرفته شوند این موضوع برای حائزین شرایط سهمیه ۵% ای بسیار مسرت بخش است زیرا در سال های قبل چنانچه سهمیه ایثارگران بالای ۲۵ % تکمیل نمی شد این سهمیه به داوطلبان سهمیه مناطق تخصیص داده می شد اما اکنون داوطلبان سهمیه ۵%ای شانس بسیار بالایی برای پذیرفته شدن در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی  پیدا کرده اند.

خبر خوش دیگر برای مشمولین سهمیه ۵ درصدی ایثارگران

چنانچه داوطلبی از سهمیه ۵ درصدی ایثارگران استفاده کند و در دانشگاه هایی که شهریه دارند پذیرفته شود همانند داوطلبان سهمیه ایثارگران ۲۵% ای از شرایط تخفیفی برخوردار خواهند بود و بنابر مصوبات و کسب شرایط لازم  از ۳۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف در دانشگاه های شبانه ،آزاد ، پیام نور و غیرانتفاعی و پردیس های خودگردان بهره خواهند برد.

زمان و نحوه اقدام برای استفاده از سهمیه ۵ درصدی ایثارگران

طبق اعلام سازمان سنجش همسران و فرزندان جانبازان زیر ۲۵% و یا رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه باید در تاریخ ۱۸ الی ۲۱ خرداد به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند و با وارد کردن کد پیگیری  ۱۲ رقمی آمادگی خود را برای برخورداری از این سهمیه اعلام کنند. چنانچه داوطلبان از بازه فوق استفاده نکرده اند می توانند همزمان با دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۹۶ اطلاعات خود را وارد کنند و یا اگر اشتباهی در آن رخ داده است نسبت به ویرایش آن مبادرت ورزند.

توجه: در ماده ۱۰۵ آمده است در ماده ۷۰ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحی بعدی آن و در ماده ۴۷ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی ۲ اصلاح ذیل صورت می گیرد: سهمیه ورود با ۵ درصد سهمیه اختصاصی برای همسران و فرزندان رزمندگان، با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه تعلق می گیرد به نحوی که عدد سهمیه ایثارگران به ۳۰% افزایش یابد. تبصره- در صورتی که سهمیه ۲۵% ایثارگران (مشمولین ماده ۷۰ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاح بعدی آن) تکمیل نگردد و ۵% سهمیه اختصاصی فرزندان و همسران رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه پاسخگوی متقاضیان واجد شرایط نباشد دولت مکلف است مانده ظرفیت خالی ۲۵% ایثارگران را مازاد بر ۵% مذکور به فرزندان و همسران رزمندگان با حداقل ۶ماه حضور داوطلبانه در جبهه که شرایط لازم را داشته باشند، اختصاص دهد.

برای اطلاع از سایر اطلاع رسانی ها پیرامون سهمیه ۵ درصدی ایثارگران می توانید عضو کانال تلگرام حامی شوید همچنین با توجه به حساسیت موضوع سهمیه ۵درصدی و ضعف مشاوران سایر موسسات در تحلیل و اثر گذاری این سهمیه در سرنوشت داوطلبان می توانید تمامی سوالات خود را پیرامون سهمیه ۵ درصدی ایثارگران با مشاوران حاذق گروه آموزشی حامی در ذیل همین مطلب در میان بگذارید.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۸۸۹۱
برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

432 دیدگاه ثبت شده در "سهمیه ۵ درصدی ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری"

نحوه اطلاع رسانی
avatar
مرتب کردن بر اساس:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشترین رأی
امین
کاربر مهمان
امین

برا کنکور ۹۷ حذف نمیشه که این سهمیه؟

علی
کاربر مهمان
علی

خداکنه حذف نشه…

امین
کاربر مهمان
امین

بعدش شهریه دانشگاه آزاد رو چطوری متوجه بشیم که ۳۰ درصد تخفیفه یا رایگان؟
خیلیییییییییییی ممنونم بابت پاسخگوییتون

محمد
کاربر مهمان
محمد

سلام ببخشید با سهمیه ۵ درصدی رزمندگان برای قبولی در دانشگاه آزاد پرستاری دزفول تراز چند میخواد؟ممنون میشم کمک کنید.آیا مثل تراز ایثارگران پارسال رو بیاریم کافیه؟

امير
کاربر مهمان
امير
سلام اقا من ٣ سال عمرم رو گذاشتم که پزشکی قبول بشم ولی هیچی سهمیه ندارم و منطقه ١ هستم و فقط میخوام ازاد پزشکی بخوتم !!!!خب الان عملا دیگه درس نخونیم ،دانشگاه ازاد به بسیجی ها که سهمیه میده خودش ،ایثارگر بالای ٢۵ درصدم که سهمیه داره ،الانم که بالای ۵ درصد سهمیه میدن خب دیگه چی موند از صندلی های پزشکی ازاد..حداقل این سهمیه رو تو ازاد که واسه بسیجی ها سهمیه داره اعمال نکنن!!!اخه این چه وضعشه تو رو قران شما صدای ما بشید بگید که امسال من جوون داریم از گردونه رقابت حذف میشیم ،،تو رو… بیشتر بخوانید
یاسین
کاربر مهمان
یاسین

سلام ببخشید یه بار پرسیدم که این سهمیه دانشگاه ازاد تاثیر داره تو سایتتون جواب دادن که معلوم نیس
بعد چطور تو تخفیف شهریه دانشگاه ازاد تاثیر داره ولی تو قبولیش ن؟با تشکر

مجتبی
کاربر مهمان
مجتبی

حس نمیکنین دیر مقاله دادین؟
تا آخرین لحظه مردد بودم کدی که گرفتم رو بزنم یا نه . آخرم نزدم
واسه منی که پشت کنکوریم ریسک بود. حالا هم که دیگه دیره…
هییی

atosa
کاربر مهمان
atosa

سلام آیا فرق میکند که پدرمان چند ماه جبهه داشته باشد یعنی کسی که ۵۰ ماه جبهه دارد با کسی که ۱۳ ماه جبهه دارد فرقی نمیکند؟؟؟ممنون میشم اگه جواب بدید

Atosa
کاربر مهمان
Atosa

سلام ببخشید میخواستم بدونم کسی که پدرش ۴۰ ماه جبهه داره با کسی که پدرش ۱۵ ماه جبهه داره فرقی نمیکنه؟

Fateme
کاربر مهمان
Fateme

سلام من پدم جانباز بالای ۲۵ درصد برای قبول شدن پزشکی بین الملل چه رتبه ای باید بیارم منطقه ۲؟؟ممنون از زحماتتون

محمد
کاربر مهمان
محمد

سلام .سوالم اصلا ربطی به سهمیه نداره
سوالم اینه که اگه با مدرک پیش دانشگاهی ریاضی در کنکور تجربی شرکت کنیم تکلیف سوابق تحصیلی چی میشه؟چه چوری حساب میشه؟

علي
کاربر مهمان
علي

سلام ببخشید این سهمیه تو انتخاب رشته ازاد هم اعمال میشه یا صرفاً واسه سراسری هست؟؟

منان
کاربر مهمان
منان

متاسفانه برای ازمون ارشد امسال اعمال نشد من از سنجش پرسیدم گفتن برا ارشد بهشون ابلاغ نشده شما اطلاعی ندارید برا شهریه شبانه ها ارشد امسال ایا اعمال میشه یا نه ؟ با تشکر

ATOSA
کاربر مهمان
ATOSA

سلام میخواستم بدونم کسی که پدرش ۴۸ ماه جبهه داره با کسی که پدرش ۱۵ ماه جبهه داره واسه سهمیه فرقی نمیکنه؟؟ممنون میشم اگه جواب بدید.

Fateme
کاربر مهمان
Fateme

آخرین رتبه قبولی واسه پزشکی با سهمیه بالای ۲۵ درصد چقدر؟؟

ATOSA
کاربر مهمان
ATOSA

سلام ببخشید میخواستم بدونم کسی که پدرش ۴۸ ماه جبهه داره با کسی که پدرش ۱۵ ماه جبهه داره واسه سهمیه فرقی نمیکنه؟؟؟

Fateme
کاربر مهمان
Fateme

سلام قبولی واسه پزشکی دانشگاه بین الملل هرشهری با جانبازی بالای ۲۵ درصد؟؟؟چه رتبه ای میخواد؟؟؟

امیر محمد
کاربر مهمان
امیر محمد

سلام پدر من هم سربازی اش رو ۲۱ماه منطقه جنگی بوده ولی یه کارت ایثارگری داره مبنی بر اینکه ۷ماه و ۷روز منطقه جنگی بوده آیا در این صورت. به منم سهمیه تعلق خواهد گرفت

امیر محمد
کاربر مهمان
امیر محمد

سلام پدر من هم سربازی اش رو ۲۱ماه منطقه جنگی بوده ولی یه کارت ایثارگری داره مبنی بر اینکه ۷ماه و ۷روز منطقه جنگی بوده آیا در این صورت. به منم سهمیه تعلق خواهد گرفت.

فرید
کاربر مهمان
فرید

ببخشید اینکه حداقل۳۰% تخفیف دانشگاه آزاد میدن رو مطمئن هستید؟ پردیس خودگران علوم پزشکی دولتی هم این ۳۰% تخفیف رو میده؟

علی
کاربر مهمان
علی

سلام پدرمن کارت ایثار داره و۷ماه از سربازیشو توی جبهه بوده الان شامل من میشه یا ن؟چون نوشته حضور داوطلبانه.

محمدرضا.
کاربر مهمان
محمدرضا.

من تو یه سایتی خوندم که سربازی هم جزو سهمیه ایثارگران محسوب میشه چون بهشون کارت ایثارگری میدن

یه کنکوری
کاربر مهمان
یه کنکوری

با سلام و خسته نباشید ببخشید ۲ تا سوال داشتم : ۱. الان که به فرزندان جانباز زیر ۲۵% و فرزندان رزمنده ۶ ماه داوطلبانه جبهه ۵% + مازاد بالا ۲۵% ها سهمیه دادن به ضرر فرزندان جانباز بالای ۲۵% شده؟؟
۲. در کنکور سال ۹۷ هم فرزندان جانباز زیر ۲۵% و فرزندان رزمنده ۶ ماه داوطلبانه جبهه ۵% + مازاد سهمیه دارند؟؟؟

امین
کاربر مهمان
امین

تصویب شده این مصوبه و یه جورایی به قانون تبدیل شده
همانطور که بچه های بالا ۲۵ درصد هم الان چندین ساله دارن از این سهمیه استفاده میکنن.
من سنجش زنگ زدم پرسیدم گفتن این سهمیه ۹۹% هستش سال بعد
یعنی اون ۱ درصد هم واسه مباحث خیلی خیلی عجیب و نادر ممکنه پیش بیاد

شکیبا
کاربر مهمان
شکیبا

سلام خسته نباشید ، دوتا سوال داشتم
این سهمیه‌ی ۵_درصدی برای فرزندان رزمندگان و جانبازان کمتراز ۲۵درصد به یک اندازه اعمال میشه ؟!
یعنی در هر صورت باید ۷۵درصد نمره آخرین نفر رو کسب کنن یا تاثیر فرزند جانباز بودن بیشتره ؟
و اینکه در زمان ویرایش برای گزینه‌ی فرزند جانبازهم ماه‌ حضور در جبهه و کد پیگیری میخواست ، اگر علاوه بر جانبازی این کد روهم ثبت بکنیم ، هم فرزند جانباز و هم رزمنده بودن اعمال میشه ؟یا فقط یکی ؟
پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتوند ?

یاس
کاربر مهمان
یاس

سلام من پدرم هم درصد جانبازی داره هم جبهه داوطلبانه بعد موقع ویرایش من کد ایثارگری رو از سپاه گرفتم ولی تو بخش جانباز زیر ۲۵درصد ثبت کردم کد ایثارگری بنیاد جانبازان و سپاه باهم فرق میکنه؟

کنکور96
کاربر مهمان
کنکور96

سلام خسته نباشید . من پدرم هم جانباز زیر ۲۵درصد هست هم سابقه ۳۰ماه حضور در جبهه داره میخواستم بدونم هنگام ویرایش اطلاعات این دو قسمت از هم جدا هستن یا خیر؟ یعنی یکی از این دو موردو مثلا بخش جانباز زیر۲۵کامل کنم نیازی ب پر کردن قسمت مربوط به حضور در جبهه و وارد کردن کد ایثار گری نیست؟ من قبلا سهمیه ۲۵درصدی رو هنگام ثبت نام انتخاب کردم الان سهمیه جانباز زیر۲۵ یا سابقه حضور در جبهه هم دارم بگید الان چیکار باید بکنم خواهشن؟؟؟

علی
کاربر مهمان
علی

پدر من توی کارت ایثارش یک کد ۱۰ رقم داره که نوشته شماره شناسایی همینه یا ن؟

فائزه
کاربر مهمان
فائزه

سلام.من خیلى استرس گرفتم این روزاى آخر،توروخدا به سوالم جواب بدین با تراز ٨۵٠٠ و سهمیه ۵٪ میشه پزشکى قبول شد؟پردیس اینا فرق نمیکنه.

فائزه
کاربر مهمان
فائزه

لطفا په سوالم پاسخ بدید.

شکیبا
کاربر مهمان
شکیبا

سلام خسته نباشید ، دوتا سوال داشتم
این سهمیه‌ی ۵_درصدی برای فرزندان رزمندگان با حداقل ۶ ماه و فرزند جانبازان کمتراز ۲۵درصد به یک اندازه اعمال میشه ؟!
یعنی در هر صورت باید ۸۰درصد نمره آخرین نفر رو کسب کنن یا تفاوت دارن ؟
و اینکه در زمان ویرایش برای گزینه‌ی فرزند جانبازهم ماه‌ حضور در جبهه و کد پیگیری میخواست ، برای فرزند جانباز هم این کد رو باید بگیریم و ثبت کنیم ؟
پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتوند

مجتبی
کاربر مهمان
مجتبی

سلام
من فارغ التحصیل هستم و شرایط استفاده اینو دارم کدشم گرفتم. چون دیگه نمیتونم پشت کنکور بمونم واسم استفاده از این ریسکه چون سال اولشه میترسم به ضررم تموم شه.
از طرفی هم تعداد زیادی احتمالا میرن تو این پس تعداد نفرات مناطق کم میشه و شرایطش بهتر میشه. اینم که ۵ درصد هست یعنی مثلا از ۲۶۰۰ نفر که ظرفیت پزشکی هست حدود ۱۳۰ نفر. یعنی ۱۳۰ نفر اول این سهمیه قبول میشن که احتمالا تعداد شرکت کننده هاش هم خیلی زیاده پس سخت میشه. والا موندیم چیکار کنیم

عبدالله
کاربر مهمان
عبدالله

به نظر شما با توجه به تعداد زیاد مشمولین این سهمیه و درصد کم اون، در رشته‌هایی مثل پزشکی که تمام سهمیه ۲۵% هم پر میشه، امکان داره رقابت سخت تر از سهمیه مناطق بشه؟

زهرا
کاربر مهمان
زهرا

سلام خسته نباشید
من سهمیه ۵درصد دارم..میخوام بدونم اخرین تراز قبولی برای پزشکی(به غیر از پزشکی زاهدان) با سهمیه چقدره؟حدود ترازو رتبه..
یعنی من باید چه تراز ورتبه ای داشته باشم که بتونم توی رشته پزشکی با اعمال سهمیه پنج درصدی قبول بشم؟حدودش رو هم بگید خیلی ممنون میشم

فائزه
کاربر مهمان
فائزه

آیا واقعا مطمئنید ک با سهمیه ۵٪ تراز آخرین قبولى رشته ضرب در ٨٠درصد باشه ترازمون قبولیم؟
من خیلى امیدوار شدم میترسم غ باشه!!!!

فائزه
کاربر مهمان
فائزه

میشه لطفا” یه عدد حدودى بدید برا آخرین تراز قبولى پزشکى و دارو با سهمیه ۵% و منطقه یک؟؟؟؟(هم واس سراسرى هم پردیس)

ع. حقیار
کاربر مهمان
ع. حقیار
من برای استفاده از این سهمیه بسیار تردید دارم، لطفا راهنماییم کنید. با توجه به تراز آخرین قبولیهای سالهای قبل متوجه میشویم که در رشته¬های پرطرفدار، مثل پزشکی، مشمولین سهمیه ۲۵% از تمام ظرفیت مربوط به خود استفاده میکنند؛ پس ۷۰% ظرفیت به مناطق میرسد. با توجه به اینکه مشمولین سهمیه ۵ درصدی، یک چهاردهم (۱/۱۴) ظرفیت سهمیه مناطق را دارند پس زمانی این سهمیه ۵% به نفع خواهد بود که تعداد مشمولین آن کمتر از یک چهاردهم (۱/۱۴) سهمیه مناطق باشد یعنی کمتر از ۷ درصد کل داوطلبان که برای امسال میشود حدود ۴۰۰۰۰ نفر. اما به نظر میرسد… بیشتر بخوانید
حامد
کاربر مهمان
حامد

سلام، به نظرتون سهمیه ۵% بهتر خواهد بود یا بسیجی فعال؟

بیتا
کاربر مهمان
بیتا

سلام خسته نباشید!
ببخشید با حدود رتبه ۱۰۰۰۰ منطقه ۲ و استفاده از سهمیه ی ۵ درصدی رزمندگان احتمال قبولی فیزیوتراپی هست؟

Ghasedak
کاربر مهمان
Ghasedak

ازتون خواهش میکنم جواب بدین
شما خودتون مصوبه ی دی ماه رو کاملا مطالعه کردین؟؟؟نگفتن بچه های سهمیه ۵درصد فرزند رزمنده باید چند درصد تراز اخرین فرد رو کسب کنن تا بتونن تو رشته دلخواهشون قبول شن؟؟؟؟یه عده میگن ۸۰ یه عده میگن ۹۵ یه عده هم ۷۰
من الان امادگیم در حد تراز ۸۵۰۰_۸۶۰۰
میدونم هنوز اطلاعات کاملی در دسترس نیس.ولی بنظرتون بااین تراز امیدی هست برای قبولی در داروسازی ازاد امل؟تاثیر این سهمیه از بسیج فعال بیشتره؟؟ خواااهش میکنم جواب بدین.لطفاااا

بیتا
کاربر مهمان
بیتا

سلام
عذر میخوام که دوباره میپرسم
با میانگین تراز ۸۲۰۰ و سهمیه ی ۵ درصدی رزمندگان میشه دانشگاه دولتی فیزیوتراپی و یا بینایی سنجی اورد؟ شهرش مهم نیست

سام
کاربر مهمان
سام

سلام وقت بخیر .خواهش میکنم جواب بدین .با سهمیه ۲۵درصد برای قبولی در رشته پزشکی دانشگاه ایلام چه رتبه کشوری و چه درصدایی لازمه ممنون

سام
کاربر مهمان
سام

خواهش میکنم جواب بدین

هستی
کاربر مهمان
هستی

سلام ببخشید کسی که این سهمیه ۵ درصدی رو داره:
برای اوردن پزشکی آزاد یا بین الملل حدودا چه تراز و چه رتبه ای رو پیش بینی میکنین؟
امکانش هست کسی با میانگین تراز ۷۵۰۰ قبول بشه؟
دانشگاه آزاد تهران چه ترازی میگیره بااین سهمیه؟
تعداد افراد شرکت کننده ای که شامل این سهمیه میشن خیلی بیشتر از سهمیه منطقه ۳ هست؟

سام
کاربر مهمان
سام

سلام .با سهمیه ۲۵درصدی برای قبولی در رشته پزشکی دانشگاه ایلام چه رتبه کشوری و چه درصدایی لازم است تورو خدا جواب بدین

محمد
کاربر مهمان
محمد

سلام چرارتبه های قبولی با سهمیه ۲۵ درصدی برای دانشگاه روزانه قرار نمیدید؟

کنکوری
کاربر مهمان
کنکوری

سلام وقتتون بخیر.ببخشید یه سوال داشتم
اونم اینکه اگه مثلا یه نفر داروسازی پردیس قبول بشه و محل تحصیل اونا با محل تحصیل بچه های داروسازی روزانه ی اون دانشگاه متفاوت باشه.امکانش هست که انتقالی بدن بهش به اون دانشگاه روزانه؟یعنی هزینه ی پردیس رو بپردازه ولی تو دانشگاه اصلی درکنار روزانه ها تحصیل کنه‌،(بخاطر شرایط تاهل و محل زندگی همسر ایا این امکان وجود داره؟) ممنون میشم پاسخ بدید

محمدرضا.
کاربر مهمان
محمدرضا.

سلام،پدرم دوسال سربازی منطقه جنگی بوده + ۶ماه احتیاط
الان دوتا کارت داره،یکی برا خدمت یکی دیگه برا احتیاط
ایا سربازی رو قبول میکنن؟؟ اگه نه پس اون ۶ ماه احتیاط رو قبول میکنن؟؟؟ خواهش میکنم بگید من این سوالا رو از کجا باید بپرسم؟؟

فاطمه
کاربر مهمان
فاطمه

سلام وقت بخیر میخواستم بدونم واسه سهمیه پنج درصدی حتما باید کد دوازده رقمیو وارد کنیم؟آخه شماره شناسایی پدر من تو کارت ایثارگریش ده رقمیه.

نسیم
کاربر مهمان
نسیم

سلام.میخواستم بدونم برای قبولی رشته مامایی پرستاری دانشگاه سراسری کرج و تهران با تاثیر سهمیه ۵درصدی چه رتبه و ترازی نیاز هست؟میدونم نمیشه دقیق گفت اما حدود رتبه و تراز رو ممنون میشم بگید.امیدم دو برابر میشه واسه قبولی

نسیم
کاربر مهمان
نسیم

ی سوال دیگه هم داشتم اینکه میگن باید ۷۰ درصد نمره اخرین نفر رو کسب کنی یعنی ۷۰ درصد تراز یا همه دروس رو باید تک به تک ۷۰ درصد از درصد اون شخص رو کسب کرد؟

اناهیتا
کاربر مهمان
اناهیتا

سلام
ببخشید میخواستم بپرسم تخفیف هزینه دانشگاه واسه دارندگان سهمیه ی ۵ درصدی شامل بین الملل هم میشه؟ یا فقط هزینه ازادو میدن ؟ و دیگه اینکه از کجا بفهمیم هر دانشگاه چند درصد تخفیف داره؟ اخه نوشتین از ۳۰ تا ۱۰۰!

فاطمه
کاربر مهمان
فاطمه

سلام.روی کارت ایثار پدر من نوشته شش ماه حضور در جبهه در صورتیکه حدود دو سال در جبهه بوده آیا سهمیه پنج درصدی به من هم تعلق میگیره?واینکه حتتن سهمیه باید کد پیگیری رو وارد کنیم یا با کد ده رقمی شناسایی رزمنده که روی کارت هست هم میشه اقدام کرد??ممنون میشم جوابمو بدین

wpDiscuz